• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista JS a skomplikowanie programy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w JavaScript przez remo82 Użytkownik (560 p.)
Witajcie! Czy uważacie,że osoba programująca w Javascript powinna potrafić pisać także skomplikowanie programy(np.matematyczne,wyznaczające jakieś liczby itd)? Zawsze uważałem,że osoby piszące w tym języku powinny dużo większą wagę przykładać do biblioteki jquery i ogarnięciu animacji i zdarzeń na stronie.Bądźmy szczerzy-do tego głównie ten język został zaprojektowany.Dzisiaj naszły mnie refleksje związane z tym tematem i kwestia znalezienia pracy jako programista frond-end.Obawiam się,że pod kątem niezwiązanym z użyciem js na stronie w przyszłej pracy mogę mieć problemy.Co uważacie na ten temat?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 2 marca 2017 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Bądźmy szczerzy-do tego głównie ten język został zaprojektowany.

No nie bardzo… Do prezentacji i efektów stworzono przede wszystkim CSS, nie JS.

Zawsze uważałem,że osoby piszące w tym języku powinny dużo większą wagę przykładać do biblioteki jquery i ogarnięciu animacji i zdarzeń na stronie.

Te czasy już minęły, obecnie JS jest pełnoprawnym językiem programowania. 

Czy uważacie,że osoba programująca w Javascript powinna potrafić pisać także skomplikowanie programy(np.matematyczne,wyznaczające jakieś liczby itd)?

Zależy, co tworzy. Jak siedzi w gamedevie, to od takich tematów raczej nie ucieknie. W innych odnogach frontendu jednak wątpię, żebyś coś takiego musiał tworzyć. 

komentarz 2 marca 2017 przez remo82 Użytkownik (560 p.)
Dzięki bardzo za odpowiedź.
komentarz 5 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
dodam tylko (aby sie wymadrzyc), ze coraz czesciej strony sa tak skomplikowane, ze "skomplikowane programy' wchodza w ich sklad. Pojawia sie coraz wiecej mozliwosci, ale aby to wszystko ladnie polaczyc potrzeba masy czasu oraz wiedzy i coraz czesciej trzeba "cos zmienic" i to "cos" to czesto bardziej skomplikowany proces niz podmiana zdjec w slajdzie.

A wiec nie rezygnujcie z nauki i wglebianai sie w matematyczne procesy.
1
komentarz 5 marca 2017 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Sorry, ale siedzę trochę w skomplikowanych programach i ani razu nie musiałem użyć niczego z zakresu matematyki, co wychodziłoby poza poziom proporcji.
komentarz 5 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No ale lapac sie w tym musiales, nie? Znajac podstawowe komendy JS bylbys w stanie zmieniac wlasciwosci wiekszego 'programu'?

 

Ja na start wzialem za duzy projekt i co chwila sie z czyms mecze (o czym doskonale wiesz:) - najczesciej zagadnienia po stronie serwera, ale manipulacje na wykresach live to prawie pierwsze z czym kombinowalem, wiec wydaje mi sie, ze od bardziej zaawansowanych zagadnien nie uciekniesz, ale zgadzam sie, ze nie koniecznie musi to byc zaawansowana matematyka, bardziej np pogodzenie wszystkich elementow (i testy).

W kazdym razie startujac chwytasz tictactoe a nie porywasz sie na live data + bazy + cookie/scrap.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cpwioczmexubkihofq Początkujący (370 p.)
+10 głosów
2 odpowiedzi 289 wizyt
+8 głosów
4 odpowiedzi 2,180 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Offtop przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...