• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Angular JS 2 - jakie zastosowanie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,556 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w JavaScript przez JakubLabudda Użytkownik (640 p.)
Witam.

Ostatnio bardzo popularne są front-endowe frameworki typu: react, angular2, backbone itp.

Przymierzam się do nauki Angulara2 i chciałbym zapytać jakie ma konkretne zastosowanie?

Wielokrotnie natknąłem się na tutorial typu to-do list w Angular2. Jednakże można to zrobić w samym JS/Jquery.
Jaka jest zaleta stworzenia czegoś takiego w Angular2?

Jeśli ktoś stworzy przykładowo panel admina w Angular2 to czy za pomocą tego frameworka jest w stanie zapsiać/przechowywać dane w bazie danych (przykładowo z takiej to-do listy)?

Chciałbym też prosić osoby, które korzystają z tego frameworka, aby napisały co za jego pomocą zrobiły i dlaczego nie zrobili tego w czystym JS?
1
komentarz 2 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
React.js nie jest frameworkiem.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Teraz się głównie stawia angulara + rest api po stronie serwera. Angular pobiera sobie dane i formatuje wedle uznania.
komentarz 2 marca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
No i na co ten Angular w takim zestawieniu…? To już bym wziął Fetch API + React.
komentarz 2 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie mnie to oceniać na co, równie dobrze i w jquery można wszystko zrobić jak się uprze.. ale sam wiesz jak popularny jest angular.
komentarz 3 marca 2017 przez JakubLabudda Użytkownik (640 p.)
A co myślicie o Vue.js?
Z tego co można przeczytać to nie zaśmieca tak HTML'a jak Angular.

Ktoś korzystał?
komentarz 3 marca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie korzystałem co prawda, ale faktycznie wygląda na fajny i przyjemny framework.
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Od niedawna używam React więc wypowiem nieco się na jego temat, ale wiedz że jest on biblioteką, a nie frameworkiem (więc w zasadzie jego założenia są prostsze niż np Angularów). Używa się go do tworzenia widoku naszej aplikacji i organizowania go. W prosty sposób tworzymy komponenty np: menu, listy elementów, wyświetlania treści itp. Łatwo łączy się go z wieloma narzędziami i bibliotekami np react-bootstarp (przebudowany Twitter Bootstrap tak, że jego użycie z reactową aplikacją jest banalnie proste) czy Redux (do zarządzania przepływem danych) dzięki którym stworzenie prostej aplikacji front-endowej zajmuje naprawdę niewiele czasu i wysiłku. Czy poza szybkością i wygodą użycia daje coś czego nie można zrobić bez niego? Wydaje mi się, że nie (choć jak mówiłem jestem w tym temacie dość początkujący) ale są to chyba wystarczające zalety? ;)
komentarz 2 marca 2017 przez JakubLabudda Użytkownik (640 p.)
A jaka będzie różnica między divem z określoną klasą, a stworzonym komponentem?

Poza bardziej przejrzystym kodem.
komentarz 2 marca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
W myśleniu ;)

Komponent to najmniejsza, samodzielna jednostka kodu (np. wyszukiwarka). div jest… tylko divem.
komentarz 23 czerwca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
ejj czyli ogólnie React do takiej SPA jest ok?
komentarz 23 czerwca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Dopóki będzie robić za warstwą widoku, to tak, jak najbardziej.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 511 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w HTML i CSS przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,374 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w JavaScript przez Klik Obywatel (1,540 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...