• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kot Źródłowy pisze projekt na Daj Się Poznać 2017!

Object Storage Arubacloud
+13 głosów
899 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w Nasze projekty przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Cześć,

Część z was być może wie, ale właśnie rozpoczął się konkurs Daj się poznać 2017. Biorę w nim udział i mam zamiar zrobić własną grę w JS. Konkurs zakłada też prowadzenie bloga z min dwoma postami konkursowymi tygodniowo. Jeśli ktoś chce, to można się zapisać jeszcze do 12 marca, szczegóły tutaj.  

Mój projekt to napisanie gry o pszczołach. W skrócie za pomocą komend tekstowych poruszasz pszczołą i prowadzisz ją od kwiatka do ula. Więcej szczegółów opisałam już na swoim blogu. Jeżeli ktoś ma ochotę śledzić rozwój projektu, to blog będzie agregował wszystkie najważniejsze info. Jak już ruszę z kodowaniem, to zapraszam jeszcze do code-review na github. Na razie tam niewiele jest, ale spokojnie, będę tu informować o zmianach. 

Oczywiście na blogu będą się pojawiały posty różne, nie tylko odnośnie konkursu. Już obecnie można znaleźć jakieś smaczki odnośnie JS. Zachęcam do zaglądania i komentowania. Pozdrawiam.

komentarz 3 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Ile tych matur się pisze? 5, 6 z ustnymi może z 8. Dasz radę. Albo może inaczej. Nie oszukuj się, że się będziesz uczył cały czas
komentarz 3 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
generalnie jak ktoś bardzo chce to jak widać zawsze sobie znajdzie jakąś (nawet słabą ) wymówkę ;p
więc to tylko kwestia chęci
komentarz 3 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
@Noemi, bierzesz udział?
komentarz 3 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
hmm teraz ja muszę wymyślić jakąś wymówkę ;p
najzwyczajniej w świecie zdaje sobie sprawę, że to nie dla mnie więc nie biorę ;) ale może jak się podszkolę to przy następnej edycji (jeśli będzie) spróbuję.

za to Ty masz faaajny pomysł, będę śledzić ;)
komentarz 3 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W sumie... Spróbować nic nie szkodzi, czas zawsze się jakiś znajdzie.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Mi bardzo podoba się wygląd bloga (minimalistyczny, prosty) oraz styl w jakim pisane są posty. Może nie każdemu to będzie pasowało, nie wiem, ale jak dla mnie bardzo przyjemnie się to czyta.

Ja nie zapisałem się do Daj się poznać, chociaż ciągle się zastanawiam. Z jednej strony brakuje mi jakiegoś fajnego pomysłu na projekcik, z drugiej już i tak dużo innych rzeczy mam rozpoczętych i nie za bardzo chciałbym zaczynać nowe, także nie wiem czy ostatecznie dołączę czy nie.

Ale Twojego bloga (i inne które może pojawią się w tym wątku) chętnie będę obserwował, miau :)
1
komentarz 2 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Arek, możesz się bawić projektem, który już masz zaczęty. Więc do dzieła.
1
komentarz 2 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Możesz wystartować z istniejącym projektem ;)
1
komentarz 2 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Właśnie widzicie, części projektów, które robię nie chciałbym na razie upubliczniać (a jak pamiętam publiczne tworzenie kodu na GH jest warunkiem). Ale pomyślę, pomyślę, bo kusi.
komentarz 2 marca 2017 przez Benek Szeryf (90,990 p.)

Chociaż zdradź jakiego typu aplikacje piszesz. Może jakieś fora internetowe, czy systemy bankowe? wink

1
komentarz 2 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie, gdybym pisał forum to z pewnością byłoby publiczne (z myślą zastąpienia Q2A które tu posiadamy). Heh, pomysłów jest kilka, m.in. coś typu portal społecznościowy. W głowie mam go już od dawna i samo ujawnienie kodu nie byłoby problemem, ale nie chciałbym wyjawiać całego pomysłu.

W zasadzie jak tak sobie myślę to wzięcie za projekt skryptu forum nie jest głupim pomysłem. Obawiam się tylko trochę o czas, stworzenie takiego silnika to może być trochę (dużo) roboty. Hm, pomyślę jeszcze :)
komentarz 2 marca 2017 przez niezalogowany

Arkadiusz Waluk - wystawiasz RESTful API, ja robię front - i za 7 lat mamy gotowe forum! 

komentarz 2 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Argentoo, a potem będziecie pisać kod na nowo, bo będzie już przestarzały laugh

komentarz 2 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Haha, Argeento. Liczyłbym prawdę mówiąc, że szybciej trochę by się udało, ale wiem jak to u nas bywa :D
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Też jestem zapisany, ale mam o wiele mniejsze doświadczenie od ciebie. Piszę też grę, żeby podszkolić się w animacji  SVG oraz JS. Będę obserwował postępy. Powodzenia!
komentarz 2 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Podaj link do bloga, to też poobserwuję
komentarz 2 marca 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

W SVG fajne jest to, że nie zawsze potrzebujesz JS żeby zrobić animację: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Animated_analog_SVG_clock.svg

komentarz 2 marca 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Podam jak już będę coś miał ;)

obl: Fajne. Tylko i tak będę potrzebował JS w moim projekcie.
komentarz 2 marca 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Wiem, wiem. Podałem to jako taką ciekawostkę.
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Również się zapisałem. Projekt w Javie, zobaczymy jak pójdzie bo w miedzy czasie piszę prace dyplomową.
komentarz 2 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Też biorę udział ;) Zabawne jest to, że przeleciałem wcześniej randomowo listę uczestników, klikam w pierwszy lepszy link, a tu twój blog :D Powodzenia!

blog.jaki-jezyk-programowania.pl

+1 głos
odpowiedź 3 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Postanowiłam tutaj też linkować wpisy do mojej najbardziej technicznej serii, czyli 50 Twarzy JavaScriptu. O co chodzi? Pokazuję wszystkie możliwe zastosowania tego wspaniałego Języka. Oczywiście opatrzone odpowiednim przykładem małej aplikacji. Dotychczas udało mi się naskrobać dwa:

komentarz 15 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
http://kot-zrodlowy.pl/dajsiepoznac2017/javascript/2017/03/14/dogadajmy-sie-z-pszczolami.html Dzisiaj pierwszy post odnośnie projektu i ruszyło coś w repo. Na razie jeszcze nie kod, ale postępy są. Miau
+1 głos
odpowiedź 3 marca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Jestem ciekaw w jaki sposób to realizujesz :). Czy napiszesz własne tokeny i najwyżej obsługę po przez np: eval (coś ala interfejs). W tym stylu: https://github.com/damianc/gulp-javascript-pl. Czy będziesz po prostu bindowała komendy pod konkretną metodę np: po prrzez tworzenie własnych "eventListenerów" (coś ala bot IRC. Też coś takiego kiedyś widziałem na gicie ale nie pamiętam jakie to było repo). A może jeszcze inaczej. Czekam do kolejnego comita ;).

Podoba mi się wygląd(prosty i czytelny) a same artykuły są ciekawe. Na pewno nie raz zajrzę.

Przyczepię się jedynie do... subscribe odsyła mnie do pliku xml =>http://kot-zrodlowy.pl/feeds/feed.xml. Zakładam, jednakże że jest to z powodu niekorzystania z RSS. Osobićie bym wolał mailing.
+1 głos
odpowiedź 6 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Zarejestrowałem się z pomysłem przepisania mojej pierwszej androidowej aplikacji od nowa, z zastosowaniem wzorca Model-View-Presenter i paru bibliotek ułatwiających zachować czysty kod (m.in. Dagger do dependency injection). Sama aplikacja ma za zadanie przypominać o nadchodzących odcinkach, ponad to umożliwia znajdowanie seriali z bazy. Moim głównym celem jest nauczenie się wzorca MVP.

Link do bloga: http://andev.pl

Webdevem się nie zajmuję więc sam blog nie koniecznie będzie dziełem sztuki, ot zwykły blog na wordpressie z użyciem podstawowego motywu.

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
+5 głosów
2 odpowiedzi 340 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Nasze projekty przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...