• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólne curriculum- od 0 do Junior Web Developera

Object Storage Arubacloud
+1 głos
430 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)

Witam.

Jako że spora część z nas tutaj to samouki(na stack overflow stanowili oni 68% ankietowanej społeczności w 2016), myślę, że jednym z problemów z jakimi sie borykamy chcąc nauczyć się programować jest opracowanie szybkiej i skuteczniej ścieżki nauki pozwalającej w miarę szybko zdobyć nam pierwszą posadę juniora lub staż w jakiejś firmie. Sam borykałem się z tym problemem, już nawet brałem pod uwagę bootcampy(zarówno rodzime jak i zagraniczne) jednak ich ceny w skutecznie mnie odstraszyły.

Kilka tygodni temu natknąłem się jednak interesujący wpis na forum "freeCodeCamp", gdzie autor, doświadczony developer, przygotował plan nauki dla aspirujących programistów- teoretycznie po ukończeniu którego masz być "job ready" . Oto link do wersji bardziej praktycznej, skupaijącej się bardziej na web developerce(ang): Web Development Path. Plan jest dosyć rozbudowany, i czasochłonny dlatego mam propozycję:

Jako, że mamy tutaj kilku doświadczonych i utalentowanych web developerów(tak Commander, prośba głownie do Ciebielaugh), może wspólnie pomoglibyście nam pomóc przygotowac podobne curriculum biorąc pod uwage dzisiejsze rynkowe standardy? Rozumiem że wyszukiwanie materiałow może być czasochłonne i nie musi się chcieć, ale może chociaż zrobilibysmy liste technologii i umiejętności  które trzeba opanować, krok po kroku, oraz np przykładowe projekty do zrobienia na potrzeby naszych portfolio, aby bezwstydnie móc aplikować? 

Może coś na githubue jak np ta lista dla frontendowców??? (warto zekrnąć).

Może zrobilibyśmy z tego taki temat zbiorczy, gdzie każdy dzieliłby się swoimi propozycjami projektów, fajnymi API czy wartościowymi książkami lub kursami.

To co mi przychodzi do głowy, tak bardziej ogólnie:

  • HTML/CSS i JS
  • Podstawy działania internetu(GET/POST, nagłówki itd)
  • SASS, ES6, jQuery
  • Git/CLI
  • Responsive Web Design
  • React i Redux/Vue/Angular 2
  • NodeJS, Express, mongoDB
  • RESTful API
  • Docker

Oczywiscie przydałoby się to dużo bardziej rozbudować, ale byłoby wyśmienicie gdyby zrobił to jakiś pro, który wie co i jak, wie kto przechodzi rekrutacje a kogo się odprawia z kwitkiem;D 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 4,303 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,012 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,416 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...