• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

E.12 - parę pytań na temat egzaminu zawodowego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,996 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w Egzaminy zawodowe przez Mimoid Użytkownik (760 p.)
Witam.

Z tego co wiem to aby zdać E.12 należy mieć z teorii przynajmniej 50% i teraz pytanie czy gdzieś na dyplomie, na jakimś papierku, jest zapisane na ile procent zdałem egzamin czy jedynie "EGZAMIN ZDANY"?

Jeżeli są napisane procenty to idąc na studia, bądź do pracy, bardzo patrzą na to ile się ich miało?  Warto, aż tak porządnie przygotowywać się do tego egzaminu, aby zdać go z wysokim procentem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Z tego co wiem to aby zdać E.12 należy mieć z teorii przynajmniej 50%

Owszem - i 75% z praktyki. Tyczy się to wszystkich egzaminów zawodowych.

jest zapisane na ile procent zdałem egzamin czy jedynie "EGZAMIN ZDANY"?

Ogółem w technikum informatycznym(strzelam, że tam jesteś) z reguły są przeprowadzane trzy kwalifikcje: E.12, E.13 oraz E.14. Jak zdajesz każdą z nich, otrzymujesz do nich dokument, że zdałeś kwalifikację i tam jest napisane, na ile procent zdałeś praktykę, a na ile teorię. Jeżeli zdasz trzy egzaminy, otrzymujesz tytuł technika informatyka i wtedy posiadasz dokument, który potwierdza kwalifikacje, ale z tego co wiem - tylko potwierdza, nie ma tam informacji na temat wyników poszczególnych kwalifikacji.

idąc na studia, bądź do pracy, bardzo patrzą na to ile się ich miało?

Na studia liczą się przedmioty, które zdajesz na maturze. W pracy natomiast - pracodawca z pewnością Cię zweryfikuje. Nie jestem jednak pewny, czy będzie mu potrzebny opis tego, co znajduje się w zasilaczu ;). Kwalifikacje obecnie nie wymagają za dużo praktycznej (i aktualnej!) wiedzy, co mnie osobiście serdecznie boli.

 Warto, aż tak porządnie przygotowywać się do tego egzaminu, aby zdać go z wysokim procentem?

Egzaminy nie są trudne. Teorię z E.12 napisałem na 75%, E.13 - 98%, E.14 prawdopodobnie 100. Praktyka to po kolei 98%, 100% i prawdopodobnie 100%. Jeżeli będziesz uważnie pracował na lekcji, zdasz egzaminy z wysokim procentem na luzie.

0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Jest podany wynik procentowy, z tym, że na studiach wyniki z egzaminów zawodowych nie są w ogóle brane pod uwagę, a w pracy to zależy. Jak będziesz miał tylko technika, to zależy od pracodawcy. Jeśli masz coś więcej, to wątpię, żeby na to zwracali uwagę.

Ogólnie ten egzamin jest łatwy, więc jeśli nie napiszesz go dobrze (nie mówiąc już o oblaniu), to przykro mi, ale tylko marnowałeś swój czas w szkole. Musisz robić coś dodatkowo po za szkołą, zagłębiać się w to o czym tam najczęściej tylko wspomną.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,312 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 462 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 976 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2017 w Egzaminy zawodowe przez Azezee Początkujący (260 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...