• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona www HTML+CSS nierówne przerwy miedzy fontello a napisami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
690 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w HTML i CSS przez mikolaj Nowicjusz (140 p.)
zmienione kategorie 28 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk

Cześć!

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie w kodzie leży problem, że odstępy między fontello a napisem pod nim nie są równe? Dołączam zdjęcie, które przedstawia mój problem. Sprawdzałem swój kod z kodem z lekcji HTML odcinka 3 pana Mirosława, ale bez skutku. Byłbym wdzięczny za pomoc.

html: pastebin.com/embed_js/XjjEy259

css: pastebin.com/embed_js/kWPKPw19

komentarz 27 lutego 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Podaj kod. Czarodziejami nie jesteśmy.
komentarz 27 lutego 2017 przez mikolaj Nowicjusz (140 p.)
Zapomniałem wkleić linki, wybacz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Usuń te <br/> i daj zamiast tego do tile1 i tile2 padding np 5px przy czym zmniejsz odpowiednio o 10px szerokość i wysokość ;) dodatkowo jak dodasz ikonom taki sam margines to powinno być wszystko po równo.
komentarz 2 marca 2017 przez mikolaj Nowicjusz (140 p.)
Nadal nic :( Teraz w sumie się rozleciało
komentarz 2 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
dobra to inaczej, te "Co oferuję?", "Informacje o firmie" itp daj w <p> </p> i to będzie miało z automatu margines.
A co do Twojego problemu z ikonkami to przy ich font-size: 76px one zajmują prawie 70x70 tylko że u większości nie zajmuje tyle dokładnie ikonka, a jej obszar(tam też trochę wolnego miejsca jest pod ikonką).
To wygląda tak jakby np ta ikonka user albo teczka miała jakiś margines pod spodem, a to ta ikonka przy cenniku po prostu zajmuje dokładnie 70x70.

Nie wiem w sumie czy wiesz o co mi chodzi :D
Musiałbyś operować marginesami różnymi dla poszczególnych napisów pod ikonkami żeby to idealnie wyrównać.

Podobne pytania

+4 głosów
5 odpowiedzi 1,027 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 541 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w HTML i CSS przez goldzik Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...