• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy w Polsce da się zrobić angielski system?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
372 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
edycja 27 lutego 2017
Potrzebuję zrobić system z oprogramowaniem po angielsku. Zainstalowałem angielskiego Windowsa 10. I jest po angielsku. Ale już próba wchodzenia na strony WWW kończy się ich przełączaniem na wersje polskie. Nawet firefoksa po angielsku nie da się pobrać, bo jest polska strona i polski firefox się pobiera.

Mam pytanie, chyba filozoficzne, czy w dzisiejszych czasach da się zrobić, żeby na siłę strony nie przełączały się wg lokalizacji IP?

Nawet wyszukiwać się nie da, bo Google i BING przełączają się z automatu na j. polski

===============

 

To są w ogóle lepsze jajca, bo np. widzę, że część rzeczy w menu Windows jest po polsku – dokładniej to sterowniki do grafiki. Czyli już sam system sobie zassał przy instalacji sterowniki podług lokalizacji komputera. Czad nieziemski.
komentarz 27 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jeśli faktycznie chodzi o lokalizację po IP to może po prostu skorzystaj z proxy/VPN/Tora?
komentarz 27 lutego 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Co do wyszukiwarki to spróbuj z duckduckgo wink

komentarz 27 lutego 2017 przez niezalogowany
No ale chodzi o to, żeby to był zwykły komputer, a nie jakieś cudo z kaczkami i torami. Taki, że jak się kurde pojedzie do Niemiec, to będzie gadał nadal po angielsku, a w Polsce tyż

To nie ma iść przez jakieś tory i inne przestępcze cuda.
3
komentarz 27 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Tor jest anonimowy a nie przestępczy to chyba różnica.

Do zmiany geolokalizacji w chromium/chrome wystarczy mała wtyczka 

Jak się w google.com wpisze "mozilla firefox" to przekierowuje do angielskiej wersji firefoxa.

A już zaczynałem pana lubić...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2017 przez niezalogowany

Nawet wyszukiwać się nie da, bo Google i BING przełączają się z automatu na j. polski

Przecież nawet mając ustawiony język polski np. Google, to wpisując zapytanie w j. angielskim dostajesz wyniki w tymże języku. Ale mniejsza o to.

Musisz też ustawić koniecznie język angielski w przeglądarce, bo większość (zdecydowana większość) sprawdza nie IP, a język przeglądarki lub sesję, czy ciasteczka. Więc - obowiązkowo po zmianie języka należy wyczyścić cache przeglądarki. 

Trzeba też zmienić przyzwyczajenia z wpisywania np. google.pl na google.com, czy google.co.uk. Również historia przeglądarki podpowiada ostatnio/często odwiedzany adres, w którym po backslashu może być wartość pl, a nie en, którego potrzebujesz Trzeba to wtedy usunąć lub zmienić. (-:

 

Nawet firefoksa po angielsku nie da się pobrać, bo jest polska strona i polski firefox się pobiera.

ekhm...

komentarz 27 lutego 2017 przez niezalogowany
> Przecież nawet mając ustawiony język polski np. Google, to wpisując zapytanie w j. angielskim dostajesz wyniki w tymże języku.

 

No właśnie nie. Bo w odpowiedzi lecą polskie wersje stron. Teraz nie mam jak, ale nagram pokaz. Ale wpisujesz w google np firefox i znajduje odpowiedzi po polsku.

 

> Musisz też ustawić koniecznie język angielski w przeglądarce

Ale to angielski system, ona jest po angielsku, więc to się po czymś musi domyślać innym. Podejrzewam IP z Polski. Bo dla odmiany z pracowni szkolnej mam często odwrotnie. System po polsku, przeglądarka polska, wszystko ustawione, a i tak część stron po angielsku się melduje, np. google. A mamy nową sieć, więc pewnie IP jeszcze obce.

 

> ekhm...

 

Wiem, ale

a) jak ktoś nie zna polskiego, jest mu to trudniej przestawić

b) to niewiele pomaga, bo po naciśnięciu DOWNLOAD znów wyskakuje polska. Firefoksa en udało mi się pobrać w końcu wybierając jakąś opcję INNE SYSTEMY itp. przy wcześniejszym przełączeniu właśnie tak, jak pokazujesz i w ostateczności zassał en. Ale ja znam polski, więc przebrnąłem przez te cuda. Jak ktoś nie zna, to na samym przełączeniu utknie.

 

> Trzeba też zmienić przyzwyczajenia z wpisywania np. google.pl na google.com,

Google.com automatycznie przerzuca na pl.

> google.co.uk.

tego nie sprawdziłem. Ale też i kto na to wpadnie, jak nie jest z UK akurat?

 

Tak myślę, że niewiele się da zrobić, takie czasy, ze AI próbuje być mądrzejsze niż człowiek. Kiedyś się języki czy inne rzeczy przełączało świadomie. Teraz strony i programy chcą być mądrzejsze. I jest jak z ruską golarką :( Kształt twarzy nieważny.
komentarz 27 lutego 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Kiedyś się języki czy inne rzeczy przełączało świadomie.

Teraz też - duckduckgo :)

komentarz 27 lutego 2017 przez niezalogowany
Tylko ludzie go nie znają i i tak będą googlać.
komentarz 27 lutego 2017 przez niezalogowany

Dobra, sprawdziłem - przyznaję, język przeglądarki nie ma tu nic do rzeczy. Liczą się ustawienia preferowanego języka wyświetlania stron, można ustawić na przykład dwa języki i wtedy w nagłówku HTTP jest takie cudo:

Accept-Language: en-US,en;q=0.8,pl;q=0.6

...według którego strona wybiera język, w którym zostanie wyświetlona. Różnie to działa, większość stron są wyświetlane w j. angielskim, a część w polskim - strzelam, że najpierw sprawdzany jest nagłówek i jeżeli "dostępne" są dwa języki, to sprawdzana jest lokalizacja IP.

Co do FF, to rzeczywiście nieco utrudniają życie. Ale bez przesady...

znam polski, więc przebrnąłem przez te cuda

Jakie cuda? Pole zmiany języka jest wyraźnie widoczne, w stopce jest podlinkowany napis "Firefox for Other Platforms & Languages", a pod tym linkiem są już tylko dwa języki do wyboru. Z resztą, nawet jakby domyślnie byłby tam język chiński, to połapanie się, gdzie jest odnośnik dla danej wersji językowej oraz link do pobierania nie stanowiłoby większego problemu. Sam zobacz: https://www.mozilla.org/ja/firefox/all/#

No właśnie nie. Bo w odpowiedzi lecą polskie wersje stron.

Nope, sprawdziłem - wpisuję zapytanie po polsku w angielskiej wersji Google -> dostaję wyniki po polsku. I odwrotnie, wpisując zapytanie po angielsku na polskiej wersji Google dostaję wyniki po angielsku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2017 w Python przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w JavaScript przez Marcelz Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 559 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2017 w PHP przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...