• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nagłe spadki FPS z 200 do 0 trwające 5sec!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
683 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
Witam. Od niedawna posiadam laptopa 700-15ISK Laptop (ideapad). Następujący problem wygląda tak, że pod czas grania np : Lol'a, cs'a. Występują nagle spadki fps. Normalnie mam około 200fps i nagle spada do 0fps na 3 sec po czym wraca do normy i tak około co 10-15min. W menadżerze zadań, w zakładce wydajność widać, jak praca procesora podczas zacięcia spada o 50% i potem wraca z powrotom do stanu normalnego.
Sterowniki karty graficznej aktualne, aktualizacje Windowsa też i inne oprogramowania antywirusy itp też aktualne. Zauważyłem też w menadżerze zadań w zakładce wydajność, że aktywność procesora drastycznie spada z max o około 75% na ten czas zacięcia sie.

W grach mam ustawienia low/minimum, więc nie powinno nic sie dziać.

Intel Core i5 6300HQ
8GB RAM DDR4
Geforce GTX 950M 4GB
SDD 128GB
HDD 1TB
Windows 10.
komentarz 26 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Sprawdzałeś temperatury? Polecam wyłaczać antywirusa na czas gry, czasami dziwne rzeczy się dzieją z nim w tle.
komentarz 26 lutego 2017 przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
Antywirus nie ma nic wspólnego,  ponieważ na starym kompie wszystko smiga z tym samym. Temperatury max siegaja 80stopni. Ostatnio robilem test OCCT i dziwnie sie zachowywal. Jak bede mial lapka to dam wyniki. Raz 30min na testach bez problemów sprawdzał, a ostatnio po 5\7 min zaczal przerywac poniewaz core 1 osiagnal max value 82\52.
komentarz 26 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Nie są to jakieś kosmiczne temperatury. Powiedział bym, że są w normie jak na lapka. Możesz pobawić sie sterownikami. Być może zostały jakieś śmieci po starych i się gryzą? Paradoksalnie czasami starsze (wersja lub dwie wcześniej) są bardziej stabilne i powodują mniej problemów. Dlaczego? Nie wiem. Ja tak miałem z BF4, gdzie najnowsze powodowały mi lagi.
komentarz 26 lutego 2017 przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
Właśnie nie wiem.Na moim pc tez mam stare wersje, starsze niz na lapku po czym update robilem i tam nic sie nie dzieje. Dziwi mnie tez spadek aktywnosci procka w trakcie lagu.
komentarz 8 marca 2017 przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)
Sprawdzi dysk bo moze on być winowajcą
komentarz 9 marca 2017 przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
Mam 2dyski. Sdd pod system i hdd pod gry. W momencie sciny widac jak hdd w zakladce wydajnosc jakby sie odpalał(aktywnosc wskakuje na 100) alr trwa to jedynie 3sec, tak jak zacięcie. Hd tune nic nie wykazal.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez hoffi Początkujący (320 p.)
Sprawdź dysk Victiorią czy nie ma jakiś większych opóźnień. Następnie skontroluj temperatury na procku i karcie.

Zalecałbym również sprawdzić dla spokoju ram memtest'em :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez XDBX Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...