• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 3000-3300zł dla studenta

Object Storage Arubacloud
0 głosów
575 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Asmei Początkujący (270 p.)

Witam!

Otóż związku z planowanym pójściem na studia, szukam sobie laptopa. Takie dwa znalazłem:

MSI

Lenovo

Któryś jest warty kupna? Może coś doradzicie? Szukam jakiegoś z 8Gb RAMu, grafikę niezintegrowaną ( GTX 950M to dobry wybór), 15 calowego (bo 17 to raczej nie znajdę w tej cenie), matowa matryca (to na pewno). Co do dysku, to warto kupić ze zwykłym HDD, a później dokupić porządny, czy kupić od razu tańszą wersję? Wagowo, wymiarowo obojętne. Laptop ma służyć w zamyśle do pracy, no i po troszku do gier.

Z góry dzięki za pomoc! :)

PS. Małe marzenie - jakby była podświetlana klawiatura to byłbym w niebie ;)

komentarz 26 lutego 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Jeśli MSI to model z 960M który ma dwa wentylatory te z 950M mają jeden, GL62 7QF

Czy warto kupić dysk SSD M.2 samodzielnie - zdecydowanie

komentarz 27 lutego 2017 przez Asmei Początkujący (270 p.)
Laptop super, ale ta cena....

Co do dysku - super, nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy i na przyszłość będę pamiętał. Dzięki!

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Dobra chłopie po zajrzeniu tu i tum, po poszperaniu po internecie sądzę, że nie warto kupować laptopa za 3.3k-4k. Jak ci spokojnie wystarczy 8 rdzeniowiec core i7, z 8GB ramu i dyskiem 300 GB HDD, zwykłą kartą kartą dedykowaną 1GB. Zaoszczędzić sporo forsy na laptop biznesowy, moim zdaniem o całkiem przyzwoitych parametrach.

Firmy kupują takie laptopy, a jak im gwarancja się kończy np. DELL je skupuje, odnawia i sprzedaje po dużo niższych cenach i tak oto w ten sposób kupisz laptopa co 4 lata temu był wart 6k za jedyne 1-1.5k zł i myślę, że będziesz całkiem zadowolony.

Przyjrzyj się dell latitude, tym tanim najlepszym wersjom, to dobre laptopy i ja ze swojego jak na razie jestem zadowolony, renderuje mi FullHD szybciej niż normalnie bym odtwarzał mój film (render 25s/ czas trwania filmu 30s z i7 3720qm). Kupując takiego laptopa jak powyżej napisałem nie masz gwarancje jeśli by pojawiły si jakieś usterki musisz naprawiać na swój koszt.
komentarz 28 lutego 2017 przez Asmei Początkujący (270 p.)
Spokojnie, nawet nie wiem kiedy cena do maksymalnie 3400 skoczyła do 4tysi :P

W każdym razie, polesingowe laptopy są fajne, dobre i w ogóle, lecz po pierwsze, nie mają dedykowanej grafiki (no, oczywiście nie wszystkie pewnie, ale generalnie to modele biznesowe), a po drugie, sam mam i korzystam obecnie z takiego - właśnie Della Latitude E6410, który na początku był cud miód orzeszki, a później zaczął niekiedy szaleć (zwalniać, niekiedy epicko mulić, a szczyt pokazał niedawno, gdy na obudowie nad głośnikami, gdy był podłączony do ładowarki, miał napięcie..... ). Nie mówię całkowite NIE dla polesingowców, bo może miałem pecha czy coś. Na razie jednak tą opcję sobie odpuszczę.
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 26 lutego 2017 przez Mateusz Analityk
Ja kupiłem przedwczoraj Dell Latitude E6430 Notebook PC Intel Core i7-3720QM (4 rdzenie, 8 wątków). Za 1200 zł. 8gb ram, grafika 1GB, dysk HDD. nie udzielam jeszcze recenzji, ale piszę byś był nieco zorientowany w cenach.

Maki są cholernie drogie, także nie polecam i dobre maszyny lubią kraść.

Nie wiem też czemu zaznaczają na allegro, że procesorek ma 8 rdzeni jak w rzeczywistości ma tylko 4 rodowite rdzenie. strona passmark bardzo pomaga porównać wydajności różnych procesorów.
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
y700 nie ma matowej matrycy. W dodatku, tego laptopa już nie dostaniesz w takiej konfiguracji jak podałeś za 3300, tylko za 3589 (chyba tyle było na x-komie). MSI się ponoć grzeją dość mocno + za 3300 powinieneś już szukać jakiejś 960m. Możesz kupić te y700 w takiej cenie jaką podałeś ale to na allegro powystawowe z krajów zachodnich (inna klawiatura, sam się ostatnio zastanawiałem, czy nie kupić powystawowych z Niemiec czy skądś tam, z qwertz i spolszczyć ją stickerami, ale nie wiem jak podświetlenie klawiatury by wtedy działało)

 

PS: Sam mam y700 i jeszcze co Ci powiem, to to że się bardzo palcuje i dość łatwo łapie kurz.
komentarz 27 lutego 2017 przez Asmei Początkujący (270 p.)
Kurcze, na żadnym sklepie nie widziałem żadnego rozsądnego z 960m, a jakoś nie mam ochoty walczyć z allegro. W sumie, najbardziej rozsądne są MSI wg mnie i chyba w nie pójdę. Co do Lenovo, brat ma i nie narzeka, chociaż mówi że ma strasznie mięciutką obudowę.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2017 przez Asmei Początkujący (270 p.)
edycja 27 lutego 2017 przez Asmei

Przeglądając tak na szybko Allegro znalazłem takiego Lenovca

i zastanawiam się jak to możliwe, że taki laptop jest w takiej cenie. Trefny, czy haczyk jakiś?

 

EDIT:

Możecie mi też wyjaśnić, czym różni się ten od tego, skoro ten sam to model, a w tym z allegro są jakieś gratisy? Kupować lepiej na allegro czy takim X-komie?

komentarz 27 lutego 2017 przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
Laptop jest firmy Medion która od 1 czerwca 2011 jest własnością Lenovo Group, a ta firma nie jest zbyt dobra.
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2017 przez jaro76 Nowicjusz (180 p.)
A co myslicie o lenovo y700 w xkom jest w promocji teraz?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez jaro76 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,060 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,206 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...