• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Instalowanie windowsa-swiezak

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
zamknięte 26 lutego 2017 przez Newerboard
Help https://imgur.com/gallery/RHoiu

 

Od początku: mam win8.1 i chciałem zainstalować 7 z płytki, nie formatowalem dysków C i D, obecnie nie mogę nic zrobić bo próbując uruchomić wina8 wyskakuje błąd ,,ran into a problem" i się ciągle uruchamia ponownie, dostałem się do ust. Zaawansowanych i uruchomilem z płytki 7, tylko co dalej?
komentarz zamknięcia: Rozwiazany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Masz partycję recovery sądze że z windows8.1.Uruchom ją i poszukaj opcji naprawczych.

No chyba że uparłeś się na "siódemkę" a na dysku nie masz ważnych danych(nie zależy Ci na nich)

Najpierw musisz mieć klucz do aktywacji Win7,bo tak będziesz miał 30 dniową wersję.

Ściągnij na pendriva sterowniki(strona producenta) do Twojego urządzenia.

Póżniej możesz usunąć partycje (już pod 7) ale nie usuwaj tej "Recovery" bo szkoda jakoś pozbywać się legalnego systemu.

Proponuję.

Poszukaj,dowiedz się jak uruchomić system z tej partycji recovery.Poszukaj w ustawieniach BIOS oraz zapewne jakiś przycisk funkcyjny  będziesz miał do użycia może F11 ? Sprawdź.

Pozdrawiam.
komentarz 25 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Z recovery nie chodzi bo brakuje plików, musiałbym posiadać płytkę lub cokolwiek z 8 a mam cracka na fake licencji :P chce ta siodemke bo z 8 się tylko męczę, co robić jak po formacie któregoś z dysku nadal nie mogę zainstalować?
komentarz 25 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Czy mam rozumieć że już sobie "poformatowałeś co nie co" ?
komentarz 25 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Tylko 4
komentarz 25 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Tylko 4

I spokojnie wszystko mogę wywalić tylko chce ta 7
komentarz 25 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

No dobra :)

po formacie któregoś z dysku nadal nie mogę zainstalować?

Z przedstawionych obrazków wynika że masz jednen dysk "disk 0"

Możesz pousuwać wszystkie partycje (powtarzam od danych,jeśli masz ważne dane na partycjach to najpierw je zarchiwizuj)

W tej chwili możesz to jeszcze zrobić jakimś distro Linuks i przenieśc je na inny nośnik (pen,dysk zewnętrzny)

Usuń wszystkie partycje oprócz "Recovery" (ja bym ją jednak zostawił)

Utwórz nowe partycje po prawej na dole "new", pamiętaj że system przy tworzeniu nowych partycji system też zarezerwuje "trochę Megabajtów"

Wybierasz pierwszą  utworzoną partycję i lecisz dalej z instalatorem

Zakładam że sprzęt a szczególnie dysk twardy są sprawne oraz instalator win7 jest nie uszkodzony.

komentarz 25 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style. Tyczy się wszystkich na których chciałem stworzyć nowa partycje, recovery se zostawiłem
komentarz 25 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zainteresuj się ustawieniami w BIOS.Podobny temat w sprawie ustawień jest tu gdzieś na forum.

lub spróbuj sformatować ten dysk programem gparted (Linux Live)
komentarz 25 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Ja jeszcze trochę nie ogarniam, nic nie zainstaluje no nie mam już nic prócz win7 na płycie i recovera, poszukam tematu ale jakbyś mógł daj linka w razie czego byłbym wdzięczny
komentarz 25 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Slowa kluczowe w poszukiwaniu rozwiązania.

FIX: Windows Cannot be installed to this disk the selected disk is of the GPT.....

jedna z wielu propozycji,może nie naljlepsza ale

https://youtu.be/VZqhz2p1OFQ

idź tym tropem.
komentarz 26 lutego 2017 przez Newerboard Nowicjusz (140 p.)
Dzięki! Do zamknięcia.
komentarz 26 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie ma sprawy :)To zamykaj temat.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 619 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...