• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena szablonu bootstrap

Object Storage Arubacloud
+1 głos
344 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w HTML i CSS przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)
Cześć, chciałbym podzielić się z wami moim pierwszym szablonem opartym na boostrapie. Mi osobiście szablon się podoba, wypowie się ktoś na ten temat i oceni stronę pod kątem samego wyglądu jak i kodu źródłowego. Będę bardzo wdzięczny ;)

http://rafixstan.prv.pl/
komentarz 24 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Bardzo ładny! yes

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2017 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
wybrane 27 lutego 2017 przez Rafixstan.
 
Najlepsza
Byłeś kiedyś na takiej stronie?

No powiem ci że takie 4/10. Czcionkami widać że nie umiesz się posługiwać. Za gruby font, za duży w menu, my nie mamy problemów z oczami - naprawdę! upchałeś wszystko na sobie, pomyśl że możesz zrobić to inaczej i nadać więcej lekkości stronie. Poprzez dodanie paddingów pomiędzy sekcjami i rozciągnięcie strony w pionie. Mówię o czymś takim:

https://s.tmimgcdn.com/scr/58600/bootstrap-szablon-strony-www-58633-na-temat-agencja-nieruchomosci_58633-original.jpg

Zauważ, jest sporo miejsca, nie ma naćkanego wszystkiego na sobie. Widzisz? ta strona wygląda o wiele lepiej, i jest bardziej przyjazna dla oka. Myślę że powinieneś teraz oglądać różne strony i zapamiętywać jak są zbudowane, po jakimś czasie wyrobisz u siebie pewien standard, który z czasem będzie wyglądał coraz lepiej. Wiem co mówię bo jakieś 2 lata temu, również robiłem tego typu strony.

Dużo oglądaj, zapamiętuj i rób swoje nowoczesne projekty! Mam nadzieję że się nie obrazisz, bo chcę cię tylko zachęcić żebyś się dobrze rozwijał. Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Osobiście układ mi się podoba no i na pierwszy rzut oka w kodzie porządek oraz brak błędów...
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2017 przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)
Dzięki za odpowiedzi, może ktoś jeszcze się wypowie? ;)
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Mała czcionka jest za mała i nieczytelna

Dolna cześć szablonu jest za bardzo stłoczona i niesymetryczna - źle to wygląda

W tabelce na dole nagłówek jest jasny na jasnym tle - nic nie widać

Menu nie przewija do odpowiednich części

Na bardzo dużych ekranach (powyżej 2200 px) obrazek w pierwszej sekcji jest za mały

Poprawki zacząłbym od zamiany container-fluid na container
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Przyciski na całej stronie słabo wyszły. trendy UXa zalecają stosowanie dwóch styli przycisków :

pierwszego poziomu - odpowiadające ze ważne akcje rzucające się w oczy 

oraz dodatkowe (drugiego poziomu) - odpowiadająca za akcje które możemy wykonać opcjonalnie lub zakładamy ze uzytkownikowi nie bedzie na nich zależeć. Przyciskiem drugiego poziomu może być np Anuluj. 

Na stronie niestety mamy 3 style guzików.

Czepiając się samego formularza kontaktowego to labele powinny być do lewej bo trudno sie czyta. Dwa pierwsze pola powinny miec usuniety placeholder(nigdy nie stosuj placeholdera i labela jednocześnie). Przycisk wyślij powinien wyglądać inaczej. Ten sam styl powinienes stosować do elementów które wykonują tą samą akcje. inputy i textarea maja taki sam styl i jest okej bo na wszystkich polach wykonujesz akcje "wpisywania". Ale przycisk w takim samym stylu sugeruje na ułamek sekundy ze to kolejne pole do wpisania tekstu.

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2017 przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)
Dzięki wszystkim za opinie i jakże cenne porady. Niedługo ponownie coś wrzucę stosując się do porad :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2023 w HTML i CSS przez Skulak Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w HTML i CSS przez Konrad M'k Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 24 października 2020 w HTML i CSS przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...