• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odliczanie PHP JS SQL

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w PHP przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Witam, w ramach nauki planuję napisać kod działający podobnie jak ten stosowane w grach tj. ogame gdzie po naciśnięciu przycisku BUDUJ odlicza nam np. 120 sec i mamy wybudowany budynek.

Zastanawiam się jak taki kod powinien wyglądać

Mój plan jest następujący:

  1. Stworzyć tabele w MySQL zawierającą datę rozpoczęcia i zakończenia budowy (plus porównanie ile czasu zostało do końca tak jak w poradniku Pana Mirosława dot. czasu)
  2. Napisać w JS script który będzie "odliczał" czas do końca budowy (licznik tylko dla użytkownika aby nie odświeżać strony co 1sec i niepotrzebnie nie pobierać danych z serwera)
  3. Napisać w JS funkcję, która podczas odświeżenia strony pobierze z bazy czas i wyświetli ile zostało do końca budowy (zabezpieczenie jak by użytkownik odświeżył stronę, aby ciągle licznik nie zaczynał od 120sec)
  4. Napisać funkcję, która po odliczeniu 120 sec wyświetli dane z MySQL-a kończąc budowę

Proszę o radę czy to napisać w ten sposób czy coś pozmieniać. W planach miałem zamiar użyć PHP i MySQL-a ale przecież nie będę pobierał ciągle danych z serwera aby wyświetlić zmieniający się co 1sec czas

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź

PS. Zamiast JS da się użyć AJAXa i/lub JQuery?

komentarz 24 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
ajax to technologia asynchronicznego przesyłania danych między klientem i serwerem. I do tego jest napisana w js... a jquery to nakładka na czystego js ułatwiająca operację na DOM. Doczytaj trochę
komentarz 24 lutego 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
  1. Napisać w JS funkcję, która podczas odświeżenia strony pobierze z bazy czas i wyświetli ile zostało do końca budowy (zabezpieczenie jak by użytkownik odświeżył stronę, aby ciągle licznik nie zaczynał od 120sec)
  2. [...] ale przecież nie będę pobierał ciągle danych z serwera aby wyświetlić zmieniający się co 1sec czas.

Wyciągasz z bazki datę rozpoczęcia budowy i dokonujesz obliczenia na aktualnej aby zwrócić pozostały czas (Tylko nie bierz daty od użytkownika, bo łatwo takie cacuszko oszukać). <- Tak to sobie wyobrażam.

komentarz 25 lutego 2017 przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Boshi

Ajaxa i JQuery użyłem raz na zasadzie kopiuj - wklej więc wiedzę na ten temat mam zerową, ale coś mi "świtało" więc wolałem zapytać bo może przy okazji pisania tego kodu warto było by "doczytać trochę" ale widzę, że na razie do niczego mi ta wiedza się nie przyda wink

HaKIM

Dzięki za info pójdę w tym kierunku smiley

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 340 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2021 w Inne języki przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 23 października 2022 w PHP przez LisekPolska Początkujący (340 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...