• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 7 problem połączenia z routerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Witam.

Przeinstalowałem lapka z win 8.1 na win 7. Pojawił się problem połączenia z routerem. Mimo iż router i laptop mam podłączony kablem, w ustawieniach karty sieciowej wyświetla mi się tylko "Połączenie sieciowe Bluetooth". Nie ma wgl opcji bezpośredniego połączenia. Laptop nie chce mi się połączyć z routerem. Jakieś pomysły ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 24 lutego 2017 przez Ditrix
 
Najlepsza
Cześć.

Zajrzyj na początek do manager urządzeń.Wykrzykniki dają Ci wskazówkę o brakujących sterownikach.

Z innego kopmutera(wiadomo) wejdź na stronę producenta laptopa(model powinien być opisany na spodzie obudowy lub w dokumentacji)

W odpowiednich polach wpisz model laptopa.Potem wybierasz system win7 64bit lub 32bit i ściągasz wszystkie potrzebne na pendriva.

Potem instalujesz w laptopie.

Zakładam że jest to tylko problem z brakującymi sterownikami.
komentarz 24 lutego 2017 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Hmmm mam inny problem. Może dacie rade pomóc. Przy używaniu klawiszy "," "." "/" itp z laptopa wychodzi dźwięk jakby procesora. Gdy jestem na gierce, wciśnięcie któregoś z tych klawiszy powoduje zamknięcie gry. Nawet nie wiem jak to w googlach wpisać :/
komentarz 24 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Zamknięcie gry,czy też całego systemu?

Napisz coś więcej bo problem może być banalny (w ustawieniach gry,brakujących plikach,sterownikach coś w tym stylu)

Kiedy lapek miał zrobioną konserwację(może w trakcie gry,zwiększone obciążenie procesora,zaczyna "protestować")?

Z jakiegoś powodu przeinstalowałeś na nim system,sądząc że problem się rozwiąże sam wink

Profilaktycznie sprawdź HDD jakimś HD tune ale nie wybieraj quick skan tylko ten dokładny i czasochłonny,ten szybki,ostatnio wprowadził mnie w błąd ominął 3bad sectory.

Dmuchając na zimne może wypada też sprawdzić RAM.

Nowo zainstalowany system ma już jakiegoś antywirusa?Bo może coś przeniosłeś z innego kompa.

Bo może już coś "złapał" ?

To tylko sugestie.

Pozdrawiam :)

 

+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Sprawdź czy masz poprawnie zainstalowane sterowniki karty sieciowej. Jak nie musisz w jakiś sposób ściągnąć albo spróbuj na nowo połączyć z siecią.
+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2017 przez juras94 Początkujący (440 p.)
Ściągnij program deive booster on automatycznie pobierz Ci wszystkie najnowsze sterowniki dla aktualnego systemu i podzespołów. Powinno pomóc. A jak nie to wykluczymy sterowniki i pomyślimy coś dalej.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez nielot Obywatel (1,270 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez wotes Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...