• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca z klientem-przesłanie gotowej strony WWW . Jak to się odbywa w praktyce?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
140 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez JarosławK Nowicjusz (180 p.)
Witam serdecznie, to moje pierwsze zapytanie na forum i proszę o wyrozumiałość :)

..zaznaczam, że szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale jest ono chyba zbyt szczegółowe i dlatego nie mogłem uzyskać konkretnej odpowiedzi od Wujka Google :)

To do rzeczy: Ciekaw jestem jak wygląda proces przekazania gotowej strony WWW klientowi, domyślam się że jeżeli jest to prosta strona-wizytówka i klient nie jest zupełnie zielony to sam założy sobie hosting i domenę, ja prześlę mu pliki ze stroną, a on sam sobie ją już umieści.

Tylko teraz co w wypadku, gdy klient na widok komputera mówi: "Parzy Nas!" :) albo w dodatku trzeba jeszcze podpiąć Bazę Danych. O ile jest dla mnie zupełnie jasne jak zamieścić swoją stronę w Internecie, (Z resztą Mirosław Zelent -Nasz "Adam Słodowy Informatyki" :) wszystko w szkoleniowym filmiku wyjaśnił) to zastanawiam się teraz jak zrobić to zdalnie dla klienta. Do głowy przyszły mi dwie poniższe opcje:

1. Zakładamy stronę klientowi na naszym hoście, on opłaca kolejną domenę (trochę to chyba dziwne)

2. Samodzielnie wykupujemy klientowi Hosta i Domenę i po skonfigurowaniu wszystkiego przekazujemy mu hasła.

Proszę o pomoc i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu :) ..a i nie śmiać mi się zbyt głośno :)

Z góry Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam Jarosław K.
komentarz 24 lutego 2017 przez Wloch Nowicjusz (140 p.)
Nie wiem, czy punkt drugi jest możliwy ze względu na przepisy prawne. Musiałbyś kupować od razu na klienta, albo podpisać jakąś odpowiednią umowę, która będzie przenosić prawa :P
komentarz 25 lutego 2017 przez JarosławK Nowicjusz (180 p.)
W sumie to chyba masz rację.. jakoś w swoich rozważaniach pominąłem zagadnienia prawne :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
To zależy czy klient ma swój serwer (czasami się to zdarza), najczęściej ktoś nim się opiekuję i przygotuje nam odpowiednią wirtualną maszynę. Robisz to co masz zrobić jak jest gotowe przekazujesz pass-y i najwyżej wtedy uzupełniasz odpowiednim contentem.

Nie jest głupie... Konto do hostingu możesz przecież komuś dać (tzn dostęp do FTP itd):). A jak jest zielony to jeszcze za "opiekę" drobny grosz da się zgarnąć ;) (aktualizacje, backupy blabla...)
komentarz 25 lutego 2017 przez JarosławK Nowicjusz (180 p.)
Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości, z tego wynika że najlepszy klient, na dłuższą metę, to.. "zielony" klient :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 396 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez tiril Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 803 wizyt
pytanie zadane 10 września 2017 w HTML i CSS przez NumberOne Początkujący (300 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 120 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...