• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity, jak to robi?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w C# przez Zychu Użytkownik (710 p.)
Witam

Mam pytanie odnośnie tego jak unity (unity3d) eksportuje gry np. na Linux. Wiem, że każda marka ma swoje technologie ale przecież w unity skrypty pisze się w C# a na Linux działają bez .NET. Zadaje to pytanie bo jak widać jestem początkujący w tym temacie.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 lutego 2017 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
edycja 1 marca 2017 przez Piter10p
 
Najlepsza

No wiesz, C# z .NET ma wiele wspólnego. Lecz C# to tylko język. A .NET jest środowiskiem wykonywania jakich wiele. Można użyć innego środowiska i puf! Aplikacja jest wieloplatformowa.

 obiektowy język programowania zaprojektowany przez zespół pod kierunkiem Andersa Hejlsberga dla firmy Microsoft.

Program napisany w tym języku kompilowany jest do języka Common Intermediate Language (CIL), specjalnego kodu pośredniego wykonywanego w środowisku uruchomieniowym takim jak .NET FrameworkMono lub DotGNU. Wykonanie skompilowanego programu przez system operacyjny bez takiego środowiska nie jest możliwe. ~Wikipedia

 

Pozdrawiam ;) 

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2017 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Silnik Unity stosuje "Mono" do obsługi C#.
http://www.mono-project.com/docs/about-mono/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mono_(projekt)

Mono jest oprogramowaniem otwarto źródłowym i wieloplatformowym.
komentarz 23 lutego 2017 przez Zychu Użytkownik (710 p.)
Rozumiem na pewno przestudiuje ten temat.
+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Jakoś głębiej się w to nie zagłębiałem, no ale coś mi się wydaje, że kod jest tłumaczony na język który obsługuje ta platforma.
Dlatego np budowanie na system inny niż windows trwa zauważalnie dłużej.

Chyba podobnie działa Xamarin-tłumaczy C# na Javę (+biblioteki androida), jednak nie jestem w 100% pewny czy dokładnie tak to wygląda, pewnie po drodze kod przechodzi przez kilka innych procesów.
+1 głos
odpowiedź 3 marca 2017 przez Mateusz Tocha Bywalec (2,560 p.)

Od jakiegoś czasu jest jeszcze coś takiego jak .NET Core które możesz zainstalować na Linuksie oraz na MacOS

Zobacz sobie https://channel9.msdn.com/Blogs/NET-Core/What-is-NET-Core

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2020 w C# przez Poczprogramista123 Bywalec (2,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w C# przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...