• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy to możliwe, że port USB zniszczył urządzenie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
471 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Eragoh Nowicjusz (160 p.)
Witam, niech będzie prosto z mostu.

Podłączyłem nowe urządzenie do portu USB w swoim PC, po czym się okazało że nie działa(ani przez chwile nie działało). Czy to możliwe, że sprzęt padł po podłączeniu? W sensie, że z winy mojego komputera albo portu USB, czy jakiegoś wirusa. Dodatkowo powiem, że sprzęt jest przeznaczony pod Windows 7, ja mam 10. Urządzenie nie działało później już nigdzie(wcześniej nwm, nie sprawdzałem). Inne urządzenia podłączane w ten sam port działają bezproblemowo. Interesuje mnie tylko odpowiedź na pytanie czy to jest możliwe, pozdrawiam.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Mało bardzo mało prawdopodobne, raczej jest coś nie tak z tym urządzeniem, zwłaszcza że sam port jest ok bo inne urządzenia działają poprawnie
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Sporo zależy od tego, co podłączyłeś
Może urządzenie było już wcześniej uszkodzone
Wytłumacz dokładniej jak wszystko wyglądało
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Jeżeli to jest normalne urządzenie na USB ze sklepu to raczej mało prawdopodobne...
komentarz 24 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć :)

Jeśli to normalne urządzenie ze sklepu ma prawo się zepsuć.Wystarczy że producent wypuścił na rynek wadliwe urządzenie.

To że ono nie działa nie musi być wynikiem "spalenia" się obwodu elektrycznego ale złej jakości lutem płytka urządzenia->wtyczka USB.

Innymi słowy mogło dojść do uszkodzenia mechanicznego w punktach lutowniczych.Urządzenie nie dostaje zasilania po włożeniu do gniazda USB w kompie.

To tylko przypuszczenia.

Interesuje mnie tylko odpowiedź na pytanie czy to jest możliwe

Odpowiedź.Tak,w elektronice wszystko jest możliwe.

Wadliwe urządzenie może zostać uszkodzone  przez USB.Co więcej,potrafi uszkodzić obwód z którego jest zasilane,w tym przypadku PC.

To że takie uszkodzenia bywają rzadkością to już inna rzecz.

Jeśli urządzenie jest na gwarancji to paragon(jakiś dowód zakupu) i do sklepu.

Gdyby w urządzeniu doszło do zwarcia to istniałoby prawdopodobieństwo uszkodzenia PeCeta.Całe szczęście że nic takiego się nie stało.

Pozdrawiam :)

komentarz 10 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Tak z ciekawości jak jest różnica między:

raczej mało prawdopodobne...

bywają rzadkością

 

komentarz 10 marca 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam :)

Prawdopodobieństwo zakupu felernego urządzenia USB istnieje.

np.1 pendrive na 100

Uszkodzenia komputerów,związane ze wspomnianym urządzeniem  bywają rzadkością.

np. 1 komp na 1000.

Statystyk nie prowadzę ale to co powyżej miałem na myśli.

Pozdrawiam
komentarz 10 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Nie o to pytałem, ale ok nie będę drążył ;)
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez hoffi Początkujący (320 p.)
Jeśli urządzenia które podłączasz do tego portu działają poprawnie to wykluczyłbym możliwość uszkodzenia urządzenia przez port. Wszystko wskazuje na to, że sprzęt był uszkodzony przed podłączeniem. Sprawdzałeś na innym sprzęcie czy te urządzenie działa?
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
raczej nie poniważ usb ma bezpiczenik i wrazie jakiego kolwiek skoku napięcia port jest wyłączany

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 301 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 316 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...