• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Narzędzie do tworzenia strony

Object Storage Arubacloud
+1 głos
334 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w Nasze projekty przez Mateosz Nowicjusz (240 p.)
Witam,

jako, że wykupiłem pewną stronę w Internecie (oparta na wordpressie) chciałem przerobić jej wygląd i przy okazji nauczyć się całej otoczki tworzenia stron w sieci (w przyszłości mam zamiar ustawiać własne slidery, animacje i różne inne edycje).

I tutaj pojawia się moje pytanie - jakiego narzędzia najlepiej użyć do określenia jej wyglądu? Jako, że jestem laikiem w tych sprawach (choć trochę już przerobiłem materialu) szukałem informacji i nie jestem pewien czy korzystać z Photoshopa (mój znajomy mówi, że bez problemu "powycina" to i zrobi z tego styl strony - zna się na tym) czy samemu napisać w html'u i CSS'ie całość.

Ewentualnie także mogę samemu użyć Photoshopa (bądź Illustratora - tu tez pytanie co się bardziej nada) i samemu odpowiednie części strony zmienić na styl i podłączyć do cąłego kodu strony.
 

Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam :]

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Obecnie są dwie szkoły tworzenia stron WWW:

  • tworzenie projektu w PS-ie, a następnie cięcie go na odpowiednie części
  • tworzenie projektu bezpośrednio w przeglądarce

Wybór zależy głównie od projektu. Jeśli myślimy o konkretnym layoucie, w którym ważną rolę odgrywa grafika, lepiej będzie zacząć od PS-a. Jeśli nie ma dużej ilości grafiki, można z powodzeniem stworzyć wszystko w przeglądarce.

komentarz 24 maja 2015 przez Mateosz Nowicjusz (240 p.)

Dzięki wielkie w takim wypadku jeszcze jedno pytanie mam

Jeżeli głównie bym tworzył za pomocą najzywklejszych .html i .css to jak to się ma by później dodać do tego obrazek z Photoshopa tak by stanowił on layout strony? Widziałem kiedyś dość ciekawie zrobioną stopkę strony która miała jakby wstążkę udającą efekt 3D. Czy łatwo jest dodać taki element by nie musieć przepisywać dużych ilości kodu?


Podobny efekt jest także na tej stronie: http://www.1stwebdesigner.com/footer-designs-showcase/
pod pozycją numer 4.

komentarz 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Rzeknę tak: wychowałem się na zasadach zgodnie z którymi wszystkie elementy strony powinny być jak najbardziej niezależne, np. stopka mogłaby zostać praktycznie bez problemu przeniesiona do innej strony itd. Jeśli się myśli o częściach strony jako autonomicznych całościach to tego typu rzeczy stają się bardzo proste do dodania.

W gruncie rzeczy w tym wypadku to jest po prostu tło ;)
komentarz 24 maja 2015 przez Mateosz Nowicjusz (240 p.)
Faktycznie, mimo, że sam już tak robiłem przy swoich projektach (mówię tu o odosabnianiu elementów) to tutaj na to tak nie spojrzałem. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Przy tworzeniu projektu bezpośrednio w przeglądarce to korzysta się tutaj już z jakiegoś frameworka, który zawiera odpowiednie componenty, gdzieś widziałem kurs wyjaśniający takie projektowanie za pomocą Bootstrapa. Całkiem fajna sprawa dla kogoś kto nie chce bawić się w PS.
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć, polecam program Artisteer, sam go używam. Bardzo wygodne narzędzie do tworzenia najróżniejszych motywów/szablonów z możliwością zapisu danego szablonu gotowego od razu do użycia w wordpress, joomla, drupal czy jako zwykły szablon strony www.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,156 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 423 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Grafika i multimedia przez staropolanka Początkujący (260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 402 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Grafika i multimedia przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,592 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...