• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chiński wirus albo nie wiem co?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
481 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez dervil Gaduła (3,030 p.)

Zrobiłem przywracanie systemu fabryczny i nadal to jest. Myślę że to może być na partycji ukrytej EISA Configuration. Ale nie wiem jak się do niej dostać. 

żaden antywirus nie pomaga nic nie wykrywają, jedynie Windows Defender w Software Explorer pokazuje to

Jakieś pomysły? Sugestie? Jak dostać się do partycji Healthy (EISA Configuration)? 

1
komentarz 22 lutego 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Skąd od razu wniosek, że to wirus? Bo po chińsku? Problem usunąć ten wpis z autostartu? W autostarcie widzę większy syf, niż akurat to...

Zrobiłem przywracanie systemu fabryczny i nadal to jest.

Bo być może to jakiś soft fabrycznie instalowany.

komentarz 22 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
Wcześniej tego nie było.
komentarz 22 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
Faktycznie fabryczny backap instaluje syfon dlatego chcę się dostać do rej partycji

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Sprubuj skopiowac sciezke do tego pliku z programu Windows Defender, na zdjeciu jest ona widoczna. I wtedy na wlasna reke usunac plik.
komentarz 24 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
tak zrobiłem ale po backapie znowu się pojawia więc jest pewnie na tej partycji zastrzeżonej
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Zrób sobie LiveCD Knoppixa, będziesz miał dostęp do całego dysku i łatwo usuniesz co zechcesz. Byleby nie za dużo.

komentarz 22 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
Możesz coś więcej o tym
komentarz 22 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Co to jest Live CD? Uruchamiasz sobie system operacyjny, który działa w pamięci RAM. Ten system widzi wszystkie Twoje dyski i partycje. Oczywiście swój zakażony system również możesz uruchomić, ale próba usunięcia programu za pomocą Usuń będzie najprawdopodobniej nieskuteczna. Natomiast Linux już tak głupi nie jest i za pomocą komendy rm -f nazwa_pliku usuniesz wszystko.

komentarz 23 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
to może zrobić takiego mega całkowitego formata wszystko wyjeb.... i zainstalować linuxsa?
komentarz 23 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
To zależy, czy jesteś na tyle zdeterminowany, by używać Linuxa. Praca z Linuxem wymaga wiedzy, a jeśli jej nie masz (tak jak każdy na początku), to wymaga od Ciebie determinacji w poszukiwaniu rozwiązań w Internecie. Według mnie warto go zainstalować i się go nauczyć, ja sobie nie wyobrażam pracować na Windowsie, choć używałem go przez kilkadziesiąt lat. Ale mam na przykład znajomych, którzy nie umieliby się go nauczyć, prędzej wyrzuciliby komputer przez okno. Ja Ci nie udzielę odpowiedzi na to pytanie, bo to zbyt duża odpowiedzialność.
komentarz 23 lutego 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Nah, gadanie...

Z systemem jak Ubuntu nie potrzebujesz tak dużej wiedzy.

sudo apt-get

Wystarczy do użytku casualowego użytkownika. :)

Poza tym, jak nie będziesz czegoś wiedział to masz google.

Przykład: Nie wiem jak usunąć folder z poziomu terminala:

http://lmgtfy.com/?q=How+to+delete+folder+via+terminal

Kolejny: Nie wiem jak zmienić uprawnienia do pliku:

http://lmgtfy.com/?q=How+to+change+permission+via+terminal+linux

Ps. Ani jednego wyłapanego wirusa odkąd przesiadłem się z Windows na Linux. :)

komentarz 23 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Nie gadanie. Postaw się w pozycji osoby, która umie tylko instalować programy na zasadzie Zgadzam się, dalej, dalej, dalej, instaluj. I teraz takiej osobie daj do zainstalowania Skype na Linuxie, uruchom kamerę i okaże się, że obraz jest do góry nogami. Ja się naszukałem cały dzień jak ten problem rozwiązać w optymalny sposób.

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
a napisze ktoś jak dostać się do tej partycji zastrzeżonej? z cmd czy w jakikolwiek inny sposób
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
Ja chce pozostać przy microsoft, a jak będę miał możliwości to linuksa zobaczę.

Muzę dostać się do tej partycji zastrzeżonej, wie ktoś jak, tylko bez żadnych instalek, komendami w CMD albo jakieś klucze porobić, nie wiem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,358 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 305 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...