• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Instalacja linuxa i problem z klawiatura

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,213 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
zamknięte 1 marca 2017 przez pewolt
Witam

Mam koło 15 letni komputer z windowsem xp i chciałbym zmienić mu system na debiana. Problem polega na tym że klawiatura (na USB) blokuje się zaraz po kliknięciu install / graphical install co uniemożliwia mi zainstalowanie systemu. Co może blokować klawiature i co zrobić żeby zaczęła działać?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Cześć !
Spróbuj zobaczyć jak sprawa wygląda na klawiaturze na złączu ps2, możliwe, że coś jest z ustawieniami BIOS ale nie jestem pewien
komentarz 22 lutego 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Miałem taką klawiaturę ale niestety się gdzieś zapodziała :/
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Prawdopodobnie musisz zmienić ustawienia w biosie. Szukaj USB legacy albo coś w ten deseń.
komentarz 22 lutego 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Sprawdzałem już biosa i wygląda na to że wszystko się zgadza ale może coś przeoczyłem.

Zapraszam też do konwersacji w komentarzach pod odpowiedzią spokojnego jak chcesz być na bieżąco ponieważ twoja rada już się pojawiła w tychże komentarzach ale mimo to dzięki że pomagasz mi :).
komentarz 22 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie czytałem tych wszystkich komentarzy bo strasznie ich dużo widziałem tylko że spokojny tam głupoty pisze. Bo po pierwsze to żadna inna instalacja nie wykryje klawy na USB (jedynie jak załadujesz jakies live distro). A po drugie to co to za rada instalować jakąś głupią dystrybucje tylko z powodu klawiatury?
–2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Debian to słaby wybór, lepiej jakąś dystrybucje user friendly która wykrywa dobrze sprzęt. Wczoraj chciałem zainstalować Debiana Stretch i wywaliło mi przy instalacji komunikat że moja karta WiFi wymaga zamkniętego sterownika. Oczywiście da radę wszystko zainstalować, bawiąc się w dodatkowe płyty z tymi sterownikami, tylko po co. Jak na innej dystrybucji działa wszystko przy instalacji od tak. Mint, Manjaro z lekkim menadżerem okien lub środowiskiem graficznym typu LXDE, E19.
komentarz 24 lutego 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Na ubuncie też klawiatura padła już podczas instalacji.
komentarz 24 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Wydaje mi się że winny jest tu zły sterownik do tej klawiatury, możliwe że trzeba będzie kupić nową klawiaturę na USB za 15 złotych.
komentarz 24 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Pisałeś że na laptopie klawiatura pracuje bez zarzutu.Więc na Twoim diagnozowanym kompie też musi działać prawidłowo.

Wszak w ustawienia BIOSa potrafisz nią wejść i dokonywać zmian w ustawieniach.

Później opiszę Ci pewną sytuację z kompem którą niedawno miałem.Może coś zrozumiesz ;)
komentarz 24 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Powrócilem.I tak jak obiecałem.Historia pewnej naprawy PC i co miał do tego zasilacz?

-Sąsiad ratunku,komputer sam mi się wyłącza ;)

-Oględziny.

Chłodzenie CPU przypomina człowieka który biegnie w upale w futrze.

Chłodzenie karty graficznej podobnie.

Komputer włącza się,system działa,karta sieciowa włączona kabel włączony brak połączenia z internetem (przekreślona ikonka,brak sieci)

Bawię się pół godzinki,jakieś filmiki,przegląd manager urządzeń itd.

Komp jak na złość się nie chce się sam wyłączyć ;)

No dobra,robię sobie uruchom ponownie,zaglądnę do BIOSa,sprawdzę datę,czas i tak w ogóle..zajrzę.

W BIOS,przesuwam się po zakładkach i...nagle zonk.Klawiatura nie działa.

Wyłączam kompa i znowu do BIOSa,tym razem jakoś udało się,brak zwiechy,jakoś udało się wyjść i ponownie uruchomiłem system.Dla jasności.Klawiatura na USB (bo tego problemu dotyczy temat)

No dobra,czas na konserwację.czyszczenie,pasta.

Karta graficzna to samo(był mały problem radiator mocno przyklejony do układu,trzeba uważać by nie wyrwać chłodzenia razem z układem)

Ponowne załączenie i jakoś ciszej się zrobiło,ale ta wcześniejsza zwiecha klawiatury w BIOS oraz  ta karta sieciowa "przekreślona)nie daje spokoju.

Wybudowuję zasilacz,w końcu jemu też należy się przegląd i wyczyszczenie.

Tak jak przeczuwałem.Dwa kondensatory nadające się do wymiany.

Wymiana nie trwała długo,dałem te same ale na większe napięcie pracy z 16V na 25V.

W trakcie konserwacji zmierzyłem bateryjkę bios 2,6V niby... dobrze ale znalazłem 2,9V już lepiej.

Uporawszy się ze wszystkim włączam kompa.Klawiatura USB śmiga po wszystkich opcja BIOS system pięknie się uruchomił.

Zapytacie co z kartą sieciową?To już inny temat bo problemem był w systemie Win7

problem nazywał się "Usługa diagnostyki nie jest uruchomiona błąd 1053".Błąd którego nie można rozwiązać przez dodanie drugiej karty sieciowej ;)Kilka godzin googlowania.Udało się.

Jeszcze czyszczenie systemu easy cleanerem,nod32 na dokładkę(kilka zagrożeń systemu).

Dziękuję sąsiedzie....:)

Po co to napisałem?

dla kolegi @pewolot,który męczy się,z góry zakładając że jak system na zasilaczu działał to musi już działać "dożywotnio" a w tym przypadku podstawą jest chociaż na chwilę skołować 100% sprawny zasilacz.

Co do instalacji Debiana i klawiatury USB,nigdy ale to nigdy,instalator nie poprosił mnie o sterowniki do klawiatury USB.Od momentu instalacji aż do jej końca(a musiałem wpisać usera,hasło itd).Więc mowa o sterownikach do klawiatury USB jest dla mnie trochę dziwna.

Przepraszam za zbyt długi tekst,starałem się jak najkrócej.Ale może komuś się przyda.

Szczególnie ludziom zbyt wierzącym w zasilacze podczas rozwiązywania problemów z komputerem.To podstawa diagnostyki.Pomijając,lekceważąc to istotne urządzenie,brnie się w ślepy zaułek.

Pozdrawiam.

komentarz 1 marca 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Dzięki za pomoc. Klawiatura już działa :3

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 606 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 572 wizyt

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...