• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cisco - 4 adresy IP zewnetrzne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez ddamian Nowicjusz (120 p.)

Witam,

mam możliwość zaprojektowania i zbudowania sieci w oparciu o sprzęt firmy Cisco.
Mój główny problem polega na tym, że za bardzo nie wiem jak przekazać z routera do urządzeń typu kamera, serwer IP zewnętrzne.

Dostępu do routera dostawcy nie mam, muszę postawić swój. Sieć na switch myślę po NAT.
Z kamerami i serwerem nie mogę tak zrobić ponieważ mają być widoczne z sieci Internet.

Nigdy czegoś takiego nie robiłem i za bardzo nie wiem jak się zabrać za to. Proszę o podpowiedz, nakierowanie mnie na temat.
Zamieszczam model poniżej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
edycja 21 lutego 2017 przez Michał Muzyka

musisz przekierować port

serwer i kamera itd może być przez switch.

w cli dajesz:

dla serwera www

ip nat inside source static tcp [adres twojego serwera] [port (daj 80)] [adres sieci] [port (daj 80)]

i wtedy jak przez przeglądarkę połączysz się z adresem www na serwerze (wyżej dla zwykłego http)

ip nat inside source static tcp [adres twojego serwera] [port (daj 443)] [adres sieci] [port (daj 443)]  <--tutaj https

//------------------------------------------------
dla kamery www

ip nat inside source static tcp [adres twojej kamery] [port (daj 80)] [adres sieci] [port (daj jakikolwiek np 4444)]

i wtedy jak przez przeglądarkę podajesz: [adres sieci:4444] i łączysz się z kamerą, jeśli ma interfejs www

//------------------------------------------------

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...