• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zdjęcia nie czyta serwer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez radek9000 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

wykupiłem dzisiaj pierwszy raz hosting i domenę i opublikowałem stronę w sieci. Jest jednak jeden problem na stronie na około 700 dodanych zdjęć wyświetla mi prawidłowo jakieś 8. zdjęcia są w folderze img i następnie podzielone są na podfoldery. Na xampie ten sam problem, jak przeniosę zdjęcie dokładnie do katalogu z plikiem html to czyta je na xampie normalnie, zmieniam wtedy ścieżkę z img/prasa/1p.jpg na 1p.jpg Nie mam już pomysłu co z tym zrobić, czy ktoś może zna rozwiązanie lub wskaże gdzie szukać. Dodam, że zdjęcia mają bradzo podobne nazwy typu p1.jpg, p2.jpg itd.

Do tej pory próbowałem zmieniać rodzaje udostępniania plików i folderów ale to nic nie daje.

Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz 19 lutego 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
A możesz chociaż link do tej strony dać? bo niestety z twoich informacji nie wiele można wywnioskować....

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2017 przez xqwztz Obywatel (1,100 p.)
Sprawdź czy wielkość liter w nazwach plików i folderów nie zmieniła się po załadowaniu na serwer. Niektóre aplikacje do FTP, mają domyślnie włączoną opcję, która zmienia wszystko na małe litery. W serwerach linuksowych wielkość zanków ma zanczenie i "obrazek.jpg" oraz "obrazek.JPG" to dwa różne pliki.
komentarz 1 marca 2017 przez radek9000 Nowicjusz (120 p.)
Sprawa rozwiązana, chodziło faktycznie o nazwy folderów i plików, ale w tym sensie, że były takie same i powodowało to jakiś konflikt.

Sam do końca nie wiem jak to działa, ale wiem, że foldery i pliki html lub bardziej foldery i aliasy z pliku htaccessa do plików html nie mogą nazywać się tak samo.
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2017 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Zakładam, że to problem z chmod'ami. Sprawdź w FTP-ie jakie ten folder img i jego subfoldery mają prawa.

komentarz 19 lutego 2017 przez radek9000 Nowicjusz (120 p.)
też tak myślałem ale folder ma 744 a pliki 644 więc prawo do odczytu niby jest, przenosze obecnie pliki poza folder i zmieniam ścieżkę, ale ciekawi mnie o co z tym chodzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 379 wizyt
pytanie zadane 12 października 2020 w HTML i CSS przez grb Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez lew366 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w HTML i CSS przez wariacik Użytkownik (680 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...