• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tło w html nie wyświetla się

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,364 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w HTML i CSS przez Allen Obywatel (1,010 p.)
<div class="socials">
				<div class="socialdivs">
						<div class="fb"><i class="icon-facebook-squared"></i></div>
						<div class="yt"><i class="icon-youtube-squared"></i></div>
						<div class="insta"><i class="icon-instagram"></i></div>
						<div class="sc"><i class="icon-soundcloud"></i></div>
						<div style="clear;both"></div>
				</div>
		</div>
 .socials
 {
	 width: 100%;
	 text-align: center;
	 background-color:   #292929;
 }
 
 .socialdivs
 {
 width: 1000px;
 margin-left: auto;
 margin-right: auto;
 }
 
 .fb
 {
	 width: 250px;
	 height: 155px;
	 float: left;
 }
 .fb:hover
 {
	 background-color: #4668b3;
 }
 
 .yt
 {
	 width: 250px;
	 height: 155px;
	 float: left;
 }
 .yt:hover
 {
	 background-color: #d94348;
 }
.insta
 {
	 width: 250px;
	 height: 155px;
	 float: left;
 }
 .insta:hover
 {
	 background-color: #9e32d1;
 } 
.sc
 {
	 width: 250px;
	 height: 155px;
	 float: left;
 }
 .sc:hover
 {
	 background-color: #f45e07;
 }
	 

Mój problem polega na tym, że tło dla klasy socials nie zmienia się. Proszę o pomoc. 

komentarz 20 lutego 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
<div style="clear;both"></div>

Popraw na 

<div style="clear:both;"></div>

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2017 przez FaloZ Początkujący (460 p.)
Tło się nie wyświetla, ponieważ div jest "pusty". Wpisz coś pomiędzy znacznikami <div class="socials"> a <div class="socialdivs"> a zobaczysz efekt, czyli tło docelowo zmieni się na żądany kolor :)
komentarz 19 lutego 2017 przez Allen Obywatel (1,010 p.)

Jeżeli tak zrobię to faktycznie tło się pojawia, ale <div class="socials"> nie powinien być pusty, ponieważ znajduje się w nim <div class="socialdivs">


		<div class="socials">
			<div class="socialdivs">
				<div class="fb"><i class="icon-facebook-squared"></i></div>
				<div class="yt"><i class="icon-youtube-squared"></i></div>
				<div class="insta"><i class="icon-instagram"></i></div>
				<div class="sc"><i class="icon-soundcloud"></i></div>
				<div style="clear;both"></div>
			</div>	
		</div>
		
			
		
			<div class="footer">POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) </div>
	</div>

Tło w <div class="socials"> jest takie samo jak w footerze. Jak to zmienić?

.sc:hover
 {
	 background-color: #f45e07;
 }
	 
.footer
{
	text-align: center;
	background-color: #222222;
	padding: 30px;
}

 

komentarz 20 lutego 2017 przez FaloZ Początkujący (460 p.)

Nie wiem już teraz o co do końca Tobie chodzi. Spójrz, tutaj jest efekt, kiedy div "socials" jest pusty: 

Natomiast tutaj jest div "socials", że tak napiszę "wypełniony":

Zauważ, że możesz zagnieżdżać nawet milion divów, ale jeżeli nie "wywołasz" żadnego, mimo posiadania styli css (np. kolor tekstu) to div nie pojawi się na stronie. Z definicji div jest elementem blokowym ( poniżej wyjaśnienie ).

" Element blokowy to taki, który zajmuje całą szerokość elementu, w którym się znajduje (tzw. rodzica), pod warunkiem, że zostanie wypełniony treścią."

Ja zawsze jak zaczynałem robić strukturę strony, a gubiłem się w divach, robiłem tak, że po prostu każdemu divowi dawałem inny kolor i jakiś napis. Wtedy wiedziałem jak mniej więcej wygląda strona. Chociaż zapewne nie jest to dobrą praktyką :D

Może podeślij mi na PW kod całej strony, albo zostaw gdzieś pliki na githubie i razem jakoś uda nam się coś zdziałać ;) Też jestem początkującym, więc chętnie pomogę, może czegoś się jeszcze nauczę :D

PS. Polecam skorzystać z narzędzia dostępnego do pobrania w sieci nazywającego się "Brackets". Znajdziesz go tutaj. Jest to edytor tekstu, który na bieżąco zmienia Tobie elementy strony, więc nie musisz za każdym razem odświeżać strony po jednorazowej zmianie, tylko widzisz od razu co się dzieje na stronie. Można fajnie się pobawić np. właściwością display :)

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
<div style="clear:both"></div>

Literówka ;)

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2017 przez Łukasz Sitnik Początkujący (380 p.)

Tak jak pisze  FaloZ przyczyną takiej sytuacji jest brak wypełnienia zawartością elementów blokowych div. Albo div o klasie "socials" albo któryś z elementów wewnątrz niego musi mieć jakąś treść inaczej nie będzie widoczny.

Uzupełniłem Twój kod HTML treścią. Spróbuj na spokojnie go przeanalizować, zapisz go w swoim edytorze i uruchom w przeglądarce, poeksperymentuj trochę, wtedy na pewno Ci się rozjaśni. 

        <div class="socials">
        Tu zaczyna się div o klasie "socials"<br/>
        Tu zaczyna się div o klasie "socials"<br/>
        Tu zaczyna się div o klasie "socials"<br/>
        <div class="socialdivs">Tu zaczyna się div o klasie "socialdivs".<br/>
                                              Tu zaczyna się div o klasie "socialdivs".<br/>
                                              Tu zaczyna się div o klasie "socialdivs".<br/>
        
            <div class="fb">Tu jest div o klasie "fb"<br/>Tu jest div o klasie "fb"<br/>Tu jest div o klasie "fb"<br/><i class="icon-facebook-squared"></i></div>
            <div class="yt">Tu jest div o klasie "yt"<br/>Tu jest div o klasie "yt"<br/>Tu jest div o klasie "yt"<br/><i class="icon-youtube-squared"></i></div>
            <div class="insta">Tu jest div o klasie "insta"<br/>Tu jest div o klasie "insta"<br/>Tu jest div o klasie "insta"<br/><i class="icon-instagram"></i></div>
            <div class="sc">Tu jest div o klasie "sc"<br/>Tu jest div o klasie "sc"<br/>Tu jest div o klasie "sc"<br/><i class="icon-soundcloud"></i></div>
            <div style="clear;both"></div>
       Tu kończy się div o klasie "socialdivs" </div>    
    Tu kończy się div o klasie "socials" </div>
     
         
     
        <div class="footer">POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
                                        POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
                                        POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
                                        POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
                                        POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
                                        POPkulturalnie.com &copy; 2017 I can't wait to show you my toys ;-) <br/>
        
        </div>
</div>
komentarz 20 lutego 2017 przez Allen Obywatel (1,010 p.)

Jest to screen z poradnika css na yt. Wydaje mi się, że mam wszystko tak samo, ale tamta osoba ma inny kolor tła w <div class="socials">. Chciałbym uzyskać taki efekt:

A uzyskuje taki: 

komentarz 20 lutego 2017 przez Łukasz Sitnik Początkujący (380 p.)
Wklej mi proszę Twój kod jako code snippet. Wtedy będę mógł go szybko skopiować i zreprodukować we własnym edytorze.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 149 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w HTML i CSS przez PiotrG25 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2019 w C i C++ przez Curiosis Użytkownik (540 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...