• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lepszy zestaw bez monitora, czy gorszy z monitorem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

Witam wszystkich serdecznie, mam do was pytanie (n-te, to dlatego że mam czas i staram się wszystko dobrać ideolo i zrobić to jakoś zbalansowanie), złożyłem sobie 2 zestawy komputerowe które myślę mają już rację bytu do kupna. Tylko że różnica pomiędzy nimi jest taka że 1 zestaw zawiera super hiper sprzęt do gry, ale nie ma monitora i będzie stosowany tylko mój aktualny monitor VW227D, Drugi zaś zestaw zawiera monitor, aczkolwiek przy zakupie drugiego monitora, jestem zmuszony do zwiększenia miejsca na biurku co za tym idzie muszę kupić nowe biurko bo to jest mało wystarczalne nawet na 1 monitor tak szczerze, ale daje radę się przęłknąć. 

Komputer będzie używany do 

  • Programowania gier komputerowych
  • Zarządzania siecią / komputerem ( będę na wirtualach tworzyć domeny itd... po prostu do e13 się dokształcać)
  • Granie w gry komputerowe
  • Istnieje ewentualność renderowania filmów, mała że będę streamować

Dodaje z góry że komentarze dot RX 480 z góry możecie sobie odpuścić, bo moją wolą jest zakupić GTX-a 

Ceny wychodzą takie same, o to dane zestawy 

Zestaw nr 1

Zestaw nr2

Wiem że wybór należy do mnie bo to ja będę korzystać z tego zestawu, ale jakbym mógł was prosić o obiektywne spojrzenie na sytuację i ocenienie tego czy warto brać droższy zestaw czy nie, (mam 2 dyski SSD, jeden mam zakupiony)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2017 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Ja bym brał 2 zestaw i kupił drugi monitor. Taki komputer ci wystarczy w zupełności. Dla przykładu ja działam na 7-letnim sprzęcie co jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest to dinozaur ale nie wyobrażam sobie pracować na jednym monitorze, także dobrze przemyśl temat.
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Do grania na monitorze o rozdzielczości Full HD całkowicie wystarczy słabszy zestaw.

Chyba wiekszości ludzi wygodniej się programuje przy dwóch monitorach.
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)

Weź drugi zestaw tylko zmien monitor na Samsung Fhuxen bo monitor za 800zł z TN to niezbyt mądra decyzja. W zestawie zmień chłodzenie na Grandis 2 i dysk SSD na Transcend.

Dodaje z góry że komentarze dot RX 480 z góry możecie sobie odpuścić, bo moją wolą jest zakupić GTX-a 

Nie wiem czemu upierasz się na GTX'a skoro możesz miec lepszą kartę za mniej kasy.

https://www.youtube.com/watch?v=vMYoZzOl0fw&t=340s

Tutaj widac, która firma lepiej wspiera swoje starsze karty. Tak samo będzie za kilka lat z rx480 i gtx 1060 tylko, że różnica będzie jeszcze większa z powodu tego, że rx ma 2gb więcej VRAM, więc w przyszłości będziesz mógł ustawic wyższe detale niż na 1060. Kolejną rzeczą jest wydajnośc obu kart w nowych API: DirectX 12 i Vulkanie, w których rx480 niszczy 1060.

http://www.tweaktown.com/tweakipedia/115/rx-480-dominates-gtx-1060-dx12-battlefield/index.html

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,8

 

 

komentarz 19 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nvidia i tak wyda aktualizacje do 1060, bo ludzie przestaną ją kupować w przyszłości jeżeli tego nie zrobi. Monitor wybierałem przyznam szczerze po częstotliwości 75 hz, ssd-k luz choć mógłbyś uzasadnić swój wybór?
komentarz 19 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Niestety mylisz się. NVidia, gdy wyda swoją nową serię kart będzie obniżac wydajnośc 1060, żeby ludzie kupowali nowsze karty. Tak samo było gdy wyszła seria 10x0. NVidia "odeszła" od 9x0 i zaczęłą robic wszystko aby ludzie kupywali serię 10x0.

Monitor lepiej zmienic na ten co ci mówiłem, dlatego że ma matrycę IPS, która posiada lepsze kąty widzenie i lepsze odwzrowanie kolorów. Między 60Hz a 75Hz dużej róznicy nie ma, więc nie warto dopłacac do tego kosztem matrycy.

A no i jeżeli wziąłbys ten monitor i zmienił na msi rx480 8gb gaming x to zaoszczędziłbyś także trochę kasy, za którą mógłbyś kupic np. dysk ssd 240gb (goodram iridium pro 240gb)
komentarz 19 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
hmmm, pomyślę ma to sens, nie potrzebuje ssd-ka 240gb, bo mam już kupionego 1x SSD 120 GB, i myślę że 240 GB jest wystarczające dla amatora. Możesz podlinkować mi ten monitor? Za to co zostanie, to lepiej kupić jakiś fotel. Tak zauważyłem że trzeba zrobić sobie miejsce pracy, wtedy dopiero człowiek się rozwija
komentarz 19 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
link do monitora:

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/

no to jeżeli masz juz 120gb ssd to rzeczywiście te 240gb wystarczy tylko zmien w tym wypadku na tego transcenda.

Możesz także zmienic proca na i5-7600k (Kaby Lake lepiej sie kreca) i wtedy plyte na msi z270 tomahawk
komentarz 19 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nie głupie, dzięki :p
komentarz 19 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Spoko :D

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 213 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 427 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...