• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed instalacja karty tl-wn727n linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez xydden Gaduła (4,480 p.)
zamknięte 27 lutego 2017 przez xydden

Witam mam pewien problem, kupiłem sobie jakiś czas temu kartę sieciową Tp-linka TL-WN727N ,zainstalowałem ją najpierw w systemie windows, wszystko działało jak należy, potem spróbowałem ją zainstalować w Linuksie (ubuntu), system nie wykrywa karty, zacząłem szukać rozwiązania w necie, znalazłem to, lecz to repozytorium na githubie już chyba nie istnieje, zwracam się do was o pomoc, zważywszy na to, że część z was zapewne ma dużą wiedzę i doświadczenie w użytkowaniu linuxa.

komentarz zamknięcia: .

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A próbowałeś skompilować ze strony producenta?
komentarz 19 lutego 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
nie, czekaj spróbuje
komentarz 19 lutego 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)

Przy próbie kompilacji Wywala to

komentarz 20 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie wiem,może się mylę ale może tak spróbować po tym listingu z (kompilacji)

make install

Nie widzę komunikatu że jest jakiś błąd.

Poprawcie mnie jeśli ja jestem w błędzie.
+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Zainstaluj extension packa na VB. Następnie przestaw karte w ustawieniach siecii na bridget adapter, i oczywiście wybierz zewnętrzny adapter. Kolejnie dodaj karte przez USB 2.0 do VB, będzie to możliwe właśnie po zainstalowaniu EP (wszystko z poziomu ustawień dla wirtualnej maszyny).

 

W linuxie trzeba wcześniej utworzyć konto "vboxusers" aby dzielić usb, ale nie mam pojęcia jak to sie robi w windowsie. Być może nie jest to nawet konieczne, jeśli jest to zapewne odpowiedź będzie łatwo znaleźć skoro wiesz czego szukać ;).
komentarz 27 lutego 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
ale to nie na virtual box :) ale i tak sobie poradziłem kupując nową kartę :)
1
komentarz 27 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Cholera.. tyle godzin czytania o tym i kombinowania z sieciami, że zacząłem widzieć wszędzie pytania o virtual boxa :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,409 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,042 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil34578 Nowicjusz (210 p.)

92,540 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...