• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Java jest dla mnie?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
590 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Dzień dobry.

Javy się staram uczyć już od dłuższego czasu. Najpierw chciałem się nauczyć Swinga, potem ktoś mi polecił JavaFX jednakże pisanie w fxml mi nie przypadło, potem chciałem nauczyć się Springa iiiii ... i tu znów problemy z plikami konfiguracyjnymi .xml. Żeby skompilować jeden głupi najprostszy program spędziłem 2 dni na forach, szukając odpowiedzi czemu się nie kompiluje. Wtedy powiedziałem sobie: "Zostawię Springa na jakiś czas, nauczę się Hibernate" czasami mam tak, że to co kiedyś mi się wydawało bardzo trudne, nagle samo mi się rozjaśnia. No ale tutaj też mam problem, znów z xml, nie jestem wstanie skompilować najprostszego programu. No i się zastanawiam, czy Java jest dla mnie? Nie lubiłem pisać programów w konsoli, gdyż uważam to za zbyt "nienaturalne", gdy masz do wyboru tylko jeden rodzaj opcji (np wybór czy chcesz dodawać, mnożyć etc w kalkulatorze) w GUI (javaFX - nie pisałem w xml tylko normalnie w plikach javy) mogłem sobie nacisnąć jeden klawisz który coś robił, drugi klawisz który robił coś innego - nie byłem tak ograniczony. Z javy nie próbowałem jeszcze tylko androida. I tutaj pytanie: czy starać się uczyć Springa i Hibernate (z racji że są bardzo opłacalne) czy szukać czegoś innego? Np spróbować w javascripcie? Albo inny język (tylko chciałbym aby nie pisało się w nim czegokolwiek w xml [nie umiem i nie nauczę się tego w najbliższym czasie] i żeby był to dość popularny język, żebym mógł w miarę łatwo znaleźć pracę [i staż jak najszybciej]).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS: Czy znacie jakieś osoby, którym też nie szło programowanie ale doszły do czegoś, dzięki poświęceniu temu więcej czasu?
komentarz 19 lutego 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Zaczne od końca. Programowanie to jest taka branża że najtrudniejsze są początki. Gdy wszystko jest dla nas nowe i nic nie rozumiemy. Tak jak te xml.

Jeśli masz problemy z najprostrzymi aplikacjiami w Springu i ich konfiguracja mam dla Ciebie kilka propozycji.

Wszystkie guides: https://spring.io/guides
Spring boot czyli podstawowe konfiguracje zrobione za Ciebie. Tu masz generator zależności i struktury projektu http://start.spring.io/
Blog Kobiety Do Kodu. Chyba nie da się prościej wytłumaczyć Springa
Możesz zawsze przeprowadzić konfiguracje springa nie używając xml tylko tworząc odpowienie klasy.

Zobacz to co Ci przesłałem i nie martw się pierwszy projekt jest najtrudniejszy.
komentarz 19 lutego 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Okej, spróbuję tego jeszcze raz jak usiade dzisiaj przed komputerem.Najwyżej potem się wezmę za jakiegoś JS i PHP.
komentarz 19 lutego 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
A kto powiedział że JS i PHP jest łatwiejsze? ;)
komentarz 19 lutego 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nikt, ale zawsze to coś innego będzie. I o tyle byłoby to dla mnie lepsze, że od razu bym widział efekty swojej pracy.
komentarz 19 lutego 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Pisząc program w JavaFX, możesz używać edytora Scene Builder . Dzięki niemu nie będziesz musiał tworzyć i edytować plików fxml, a nawet możesz wygenerować kod który od razu wstrzykuje Tobie zaprojektowane kontrolki.

komentarz 19 lutego 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Jak byś miał jakieś problemy z projektem zawsze możesz napisać PW.
komentarz 19 lutego 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Używałem, ale postanowiłem to też porzucić ze względu na to że jest bardzo mało ofert pracy na rynku z JavaFX
komentarz 20 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Python i Django jest łatwiejsze od Javy i Springa.
komentarz 20 lutego 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli tak łatwo będziesz sobie odpuszczał to do niczego nie dojdziesz, prędzej czy później napotkasz trudniejszy problem przy którym będziesz musiał posiedzieć dłużej żeby zrozumieć jak to działa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Ja zacząłem od tworzenia stron (html i css) żeby ogarnąć orientowanie się w kodzie.
Z czasem zacząłem dodawać proste mechanizmy do strony (JS - jeden z prostszych języków jakie znam), np jakiś zegar, jakiś prosty kalkulator, jakiś program który za mnie tworzył część kodu.
W programowanie wszedłem z chęci skrócenia sobie pracy i dodania jakiejś nowości do moich stron, a nie z samej chęci nauki programowania.
Z czasem zacząłem uczyć się innych języków, np c++, javy, php i innych.
Wyglądało to tak że tworzyłem kilka prostych programów w oparciu o poradniki, i zmieniałem język bo stwierdzałem że składnia mi się nie podoba.
W pewnym momencie nadszedł czas na C#, przy którym się zatrzymałem w okolicach września, i stopniowo się go uczę - spodobał mi się ten język.
Zaczynałem od prostych aplikacji konsolowych, później jak już znałem mniej więcej składnię stwierdziłem że pobawię się w gry w Unity3D, aktualnie próbuję tworzyć jakieś strony internetowe z wykorzystaniem ASP.NET MVC, przy czym chyba zostanę.

Mam dla ciebie taką radę
Ucz się wielu języków aż znajdziesz ten swój. Z wielu języków idzie czerpać dużo kasy więc to który język wybierzesz, nie ma większego znaczenia, nawet jeśli w twojej okolicy większość pracodawców poszukuje ludzi od Javy, to zawsze możesz pracować zdalnie dla firmy poszukującej ludzi od języka, który ci odpowiada.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Java przez Sidzej Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w Java przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 572 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...