• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własna firma hostingowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
846 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dirk12 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Co sądzicie o własnej firmie hostingowej w tych czasach?

Jestem Webmasterem z 4 letnim doświadczeniem w branży, nie kończyłem szkoły na kierunku informatycznym, jestem samoukiem. Posiadam wiedzę i praktyczne umiejętności w zarządzaniu CMS-ami, serwerami WWW począwszy od baz danych, bo wstępną konfigurację PHP, przenosiłem wiele projektów na inne serwery, wstępnie konfigurowałem VPS, bawiłem się nie co serwerami dedykowanymi. Prowadziłem wiele stron internetowych  fora/portale tematyczne, byłem administratorem technicznym innych takich portali. Modyfikowałem/tłumaczyłem moduły. Bawilem się podstawowymi językami (HTML, CSS, PHP JavaSrcript) przerabiałem pluginy i dodatki dla CMS-ów aby działały według moich upodobań.

Swego czasu prowadziłem darmowy hosting WWW, dokładnie  2 lata temu, ale przez rezygnacje mojego wspólnika, projekt zamknęliśmy. Chodź w sumie tego robić nie chcialem.

Aktualnie chce się uczyć dalej w tym zakresie, lecz nie czuje za bardzo pasji w nauce języków, bardziej kręcą mnie serwery i e-biznes branży IT.

Ostatnio zaczałem sie zastanawiać, nad ponownym wystartowaniem takiego projektu, tylko tym razem otworzyłbym pod to firmę prawdziwą, czerpiąc z tego korzyści finansowej i rozwijając swoją wlasną działalność w sektorze IT w kategorii usługi i sprzedaż.

Co sądzicie? warto?  pewnie i tak otworze, ale jestem ciekawy waszego zdania.

Dziękuje

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2017 przez niezalogowany
Hosting = dużo bardzo duża kwota na start jeśli chcesz mieć własne maszyny + personel (bez niego się nieda) + sama lokalizacja aby to miało jakiś sens i dobry uptime

Chyba że chcesz zostać reselerem jak ja to wtedy jest banalnie proste

 

Ja wynajmuje serwery w OVH i sprzedaje serwery gier na steam :D
komentarz 18 lutego 2017 przez Dirk12 Nowicjusz (120 p.)
Na początek chciałbym stworzyć hosting, kupić dedyka i dzielić na nim konta. Na początek wlasne maszyny to troche nie bardzo, nie mając pojęcia czy to wypali.

Lecz ogółem  starałbym się o dotacje, jeżeli uzyskałbym dofinansowanie, to utworzyłbym działalność z maszynami.
komentarz 18 lutego 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)

utworzyłbym działalność z maszynami.

To szykuj budżet powyżej miliona złotych, jeżeli myślisz na poważnie. 

komentarz 18 lutego 2017 przez niezalogowany
Gdyby to był tylko milion...

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...