• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Router USB -> PC | internet

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez rucin96 Użytkownik (500 p.)
Hej,

Posiadam router thomson twg870ug z UPC oraz DELL Inspiron 7779 z Windows 10 Hello.

Chciałbym podłączyć internet przez USB, jednak coś nie chce mi wykryć sprzęt podłączenia. Nie ma nawet w menedżerze urządzeń. Znalazłem taką instrukcję (ftp://tplink-forum.pl/ISP/UPC/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg850-4u.pdf STRONA 16), ale jak mówię po podłączeniu kablem nic się nie dzieje. Szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć.

 

Jeśli ktoś wie co mogę zrobić, aby to zadziałało byłbym wdzięczny! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 18 lutego 2017 przez marko

Cześć :)

Tak wstępnie oglądnąłem sobie ten router panel tylny,pytanie dlaczego chcesz się łączyć po USB skoro masz WIFI oraz LAN?

Czegoś tu nie rozumiem.

I coś jeszcze.Przeczytaj instrukcję.Jest punkt dotyczący instalacji sterownika z płyty,która chyba otrzymałeś z routerem.Bez sterownika system nie "widzi tego urządzenia".

Czytam dalej.Sterowniki na płycie dotyczą "starych" sytemów ale można spróbować,czemu nie?

Istotną sprawą jest że na wyposażeniu nie zauważyłem zasilacza do routera(może go przeoczyłem)

Jeśli rzeczywiście go nie ma,to gniazdo USB wykorzystaj tylko do zasilania routera.Sterowniki zbędne.

Podłącz laptopa z gniazdem LAN po skrętce zaloguj się do routera przez przeglądarkę internetową i skonfiguruj połączenia WiFi.

Coś dzisiaj rozkojarzony jestem,przepraszam.Znalazłem zasilacz ;)

Ważne Informacje

Modem WiFi został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją Euro-PacketCable, Euro-DOCSIS.

Środowisko pracy:

Temperatura otoczenia podczas pracy modemu: 0°C – 40°C

Temperatura przechowywania modemu: – 30°C – 65°C

UWAGA:

Do zasilania modemu Thomson U-TWG870U(EU) należy używać oryginalnego zasilacza dołączonego do zestawu.

Zastosowanie innego może spowodować uszkodzenie modemu.

UWAGA:

Modem WiFi musi być stale podłączony do zasilania, aby mógł realizować usługę internetową i telefoniczną.

 W tym przypadku  połączenie z USB jest zbędne.

Patrz logowanie do routera przez przeglądarkę.

komentarz 18 lutego 2017 przez rucin96 Użytkownik (500 p.)
To ultrabook, nie ma tam wejścia na rj45. Napisałem przecież posiadany model sprzętu. Na wifi jest mniejsza prędkość.
komentarz 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Nie doczytałem i przyznam się że padłem ofiarą własnego niedbalstwa na dodatek poczułem się nieswojo a przy tym zdziwiony.Brak  gniazda na rj45 ?To się w głowie nie mieści,brak gniazda ;)

No cóż,w tym przypadku (połączenie USB) należy zainteresować się sterownikiem tak by system "widział" to urządzenie.

Skoro już się pewnie wie na czym się stoi.Należy spróbować uruchomić sterownik ten z płyty strona 20(nawet jeśli nie jest do tego systemu)  lub poszukać w necie.

Jeśli znajdę więcej informacji dam znać :)

ze strony 16 instrukcji

Jeżeli system Windows nie wykrywa modemu WiFi upewnij się czy w ustawieniach BIOS jest włączony interfejs USB

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...