• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

informatyka, matura

Object Storage Arubacloud
0 głosów
380 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Offtop przez BigRyba Nowicjusz (120 p.)
Zastanawiam się nad informatyką na studiach. Moja sytuacja wygląda tak, że będę pisał mature rozszerzoną z angielskiego i geografii, ale nie matematykę. I tu jest problem.

Czy matematyka rozszerzona jest konieczna aby sie dostać na studia informatyczne? Czy 80 % z podstawy bedzie wystarczajacym wynikiem? (z angielskiego licze na 90, a rozszerzenie z matmy chetnie bym mogl nadrobic nawet przed studiami)

Idąc dalej - ogólnie pasjonuję się programowaniem, wychodzi mi to nie najgorzej, aczkolwiek orłem nie jestem. Czy studia informatyczne beda pomocne w znalezieniu pracy? Jakie bede mial z tego benefity?

Moze lepiej studiowac na kierunku ktory nie bedzie mi przeszkadzal w nauce programowania? Byleby dla tytułu...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Zależy oczywiście od uczelni... Ale często informatyka i matematyka są zamiennikami. Wiec matma nie musi byc konieczna do dostania sie. Z drugiej strony jak juz sie dostaniesz, moze byc ci ciezko bez powtórki materialu z matmy  (oczywiście matura nie jest konieczna do powtorki ale to dobry sposób :D). Cokolwiek bys nie postanowil: dlaczego nie napiszesz sobie matury rozsz z matmy? Niczego nie tracisz, a moze lepiej wziac zeby ci sie nie zmienilo ze jednak chcesz jak juz bedzie za pozno na zmiane deklaracji.
komentarz 18 lutego 2017 przez BigRyba Nowicjusz (120 p.)
Raz ze jest za pozno a dwa nie opanowalbym rozszerzenia w te dwa miesiace ktore mi zostaly.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 3,162 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 593 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2018 w C i C++ przez Seyn Początkujący (300 p.)
+5 głosów
1 odpowiedź 5,651 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...