• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MSI GTX 1070 Armor, karta godna polecenia czy lepiej oszczędzić na lepszą?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, od kilku dni, może i tygodni krążę po internecie i dowiaduje się co aktualnie na rynku mamy, jakie karty graficzne procesory itd. Oglądam testy, benchmarki, porównania, dzisiaj oglądałem porównanie modeli GTX https://www.youtube.com/watch?v=6_s9LP4iIYE zauważyłem że GTX Armor ma świetną wydajność, ale niestety ogromne temperatury, i tworzy hałas, cena na video była 2200 zł teraz spadła do 1969 zł, czytam opinie o niej na stronie i czytam "Fajna kultura pracy, wydajność" etc ble ble, i tak mnie dziwi, jak to się nagle stało że karta która wytwarza 43,4db (A), stała się zaakceptowana przez ludzi i przyjęta z otwartym sercem. Gdzie "nie szukałem dużo, przejrzałem strony sklepowe", ludzie się nie skarżyli na temperatury i dźwięk. Chcę was się zapytać, polecacie te oto kartę graficzną? I jak oceniacie jej funkcjonalność, kulturę pracy, wygląd ( oczywiście to wygląd to podejście każdego z nas osobno, ale ciekawi mnie co myślicie)
komentarz 17 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
43 dB to nie jest dużo pod obciążeniem. Raczej norma.
komentarz 17 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A w teście na morelach otrzymał przed ostatnie miejsce

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Jaki masz monitor i cały zestaw? Chcesz komputer modernizowac czy budujesz od zera?
komentarz 17 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Monitor aktualnie mam jakiś za przeproszeniem "lewy", aczkolwiek co ma to za znaczenie? Jeżeli interesuje Cię mój monitor to "VW227D Asus", ale odpowiadając na pytanie składam komputer od 0, aczkolwiek monitora nie będę zmieniać bo sam komputer wyniesie spore koszta, a ten jest wystarczający. Może najmłodszy nie jest, ale nie skarżę się na niego, sprawuje się bardzo dobrze ^_^ Ćmom w wakacje również miło się śpi na nim
komentarz 18 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Do fhd nie ma wiekszego sensu brac 1070. Nie wykor,ystasz pelnej mocy tej karty. Lepiej wziac rx480 8gb a zaoszczedzone pieniadze mozesz wlozyc w cos innego. I podaj caly zestaw jaki bedziesz skladal
komentarz 18 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

To znaczy, monitor zmienię za kilka mies lipiec / sierpień prawdopodobnie więc nawet nie patrzę na to czy monitor coś zmienia. 

https://www.morele.net/inventory/info/4K706t/ to jest koszyk w którym zastosowałem tego oto GTX-a, napiszę do czego komputera będę użytkować

  • Tworzenie Domen / zarządzanie komputerem ( na wirtualnej maszynie )
  • Zarządzanie komputerem / siecią ( czyli dokształcanie w zakresie OS i sieci)
  • Programowanie gier, w środowiskach typu Unreal Engine
  • Ewentualność nagrywania rzeczy na yt, przerabiania ich oraz renderowania ( dość spora ewentualność)
  • Granie w gry
  • Przeglądanie internetu

Mogłem coś pominąć, monitor dokupię w ciągu jakiegoś okresu czasu jak pisałem :P 

komentarz 18 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
p.s nie uważam mojego monitora za jakiegoś strasznie złego, jest przeciętny. A monitor czy tak czy siak i tak kiedyś sie dokupi, a komputer że tak powiem będzie w "zapasie"
komentarz 18 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie mówie, ze monitor jest zly tylko do takiej karty przydalby sie monitor z wieksza rozdzielczoscia zeby wykorzystac w pelni ta karte.

W zestawie zmien chlodzenie na Grandis 2. Zasilacz na Spc Supremo M2 gold 550w i ssd na goodram iridium pro 240gb
komentarz 18 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Monitor zakupie, ssd wezmę chyba pod interfejs M2(a jak nie to tego iridium, bo kolega z tej strony podpowiedział mi że MLC jest lepsze od TLC) , a zasilacz no miłe zaskoczenie nie wiedziałem że w tej cenie znajdę zasilacz z certyfikatem gold dzieki :p
komentarz 18 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Ssd na kosciach MLC sa trwalsze

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 491 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez gadman Nowicjusz (160 p.)

92,550 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...