• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca jako front-end developer.

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
1,970 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez remo82 Użytkownik (560 p.)
Witajcie! Czy po technikum mam jakąkolwiek szansę zdobycia pracy jako junior front-end developer? Czy kandydatury osób po studiach informatycznych automatycznie sprawiają,że zostanę odrzucony? Jak wielkie znaczenie dla przyszłego pracodawcy ma papierek po studiach? I jeszcze jedno pytanie,tutaj prosiłbym o wypowiedzi osób bezpośrednio związanych z tematem.Jak przedstawiają się widełki płacowe dla juniorów w front-endzie? Pozdrawiam.
3
komentarz 16 lutego 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Ważne jest Twoje doświadczenie, projekty, cokolwiek co może pokazać, że masz umiejętności.

Podobne pytania już były, skorzystaj z wyszukiwarki.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Czy po technikum mam jakąkolwiek szansę zdobycia pracy jako junior front-end developer?

Jak najbardziej - należy jednak się wykazać umiejętnościami, które pozwolą, abyś nie był piątym kołem u wozu w drużynie ;)

Czy kandydatury osób po studiach informatycznych automatycznie sprawiają,że zostanę odrzucony? Jak wielkie znaczenie dla przyszłego pracodawcy ma papierek po studiach?

Klasycznie:

https://youtu.be/O_rXJZHhZ-U

Jak przedstawiają się widełki płacowe dla juniorów w front-endzie? 

Dużo zależy od wielu czynników. Czy pracujesz jako freelancer, czy jako członek zespołu, czy sam projektujesz graficznie strony, znasz się na milionie aspektów. Jeżeli idzie o kodowanie samych stron - nie będą to wielkie kwoty.

komentarz 16 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Jeżeli idzie o kodowanie samych stron - nie będą to wielkie kwoty.

Czyli programista front-end piszący kod stron na podstawie szablonów wygenerowanych przez grafika zarabia niewielkie kwoty?

komentarz 16 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Jeżeli masz na myśli pisanie PSD2HTML(tak jak ja) to tak, nie są to duże pieniądze.
komentarz 16 lutego 2017 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
radek a jakieś konkrety? :) zajmuję się tym samym, ile idzie wyciągnąć miesięcznie jako freelancer kodując "PSD2HTML"?
2
komentarz 16 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Tutaj znowu jest wiele czynników; czy projekt jest trudny w realizacji, jakie są uwagi, wprowadzone poprawki, jaki standardy ma spełniać, czy wymaga(lub wyklucza) użycia jakiegoś narzędzia. I rzecz jasna od ilości projektów - przy najłatwiejszych rzeczach od 200zł w górę.
komentarz 16 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Czyli Ty pracujesz jako freelancer? Mam nadzieję, że nawet początkujący front-end developer, pracujący w firmie może wyciągnąć te 3k na rękę. To nawet nie jest średnia krajowa, więc niższe kwoty nie wchodzą w grę.
komentarz 17 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Nie nazwałbym tego pracą - czasami trafia do mnie projekt i go po prostu wykonuję.

Mam nadzieję, że nawet początkujący front-end developer, pracujący w firmie może wyciągnąć te 3k na rękę.

To dosyć duża stawka. Musisz zdać sobie sprawę, że kodowanie stron nie ogranicza się tylko do tworzenia jej w HTML. Często klient wymaga, aby strona była dostępna, responsywna, wysoko postawiona w wyszukiwarce. Najważniejsze jednak jest to, że z reguły projekty kodowane w firmach wykorzystują CMSy. Zanim podejmiesz taką pracę, warto abyś poznał nieco lepiej wymagania oraz rynek, dzięki czemu start będzie z pewnością łatwiejszy oraz przyjemniejszy.

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2017 przez Haroy Użytkownik (550 p.)
Hej, miałem stosunkowo niedawno podobny problem więc mam świeżą wiedzę:

99% pracodawców nie patrzy wogóle na szkołę, ja robiłem tylko swoje projekty, byłem w trakcie szkoły policealnej, ale to wogóle nie było ważne, na rozmowie chwilę pogadałem z szefem - co robię, czym się ineresuje, czego oczekuje, w którym kierunku się chce rozwijać, za chwilę dołączył kierownik zespołu, spytał czy jestem gotowy na zadanie testowe, zrobiłem zadanie, na drugi dzień oddzwonili. (12 osobowy zespół, mała firma, warszawa)

Ja jestem Technik Informatyk i np z mysql miałem wiedzę nawet ponad program - w sensie mogłem mniej umieć i by mnie wzieli, css - akurat dużo umiałem sam, w szkole ledwo co, media queries nawet nie ruszyliśmy, js - uczyłem swojego nauczyciela na lekcjach - php to samo. Ale generalnie same podstawy.

Jak nie masz jakichś projektów swoich - zrób ze 2-3 do pokazania, ale nie rób ich pół roku, to błąd jak chcesz pokazać wszystkie fajerwerki które znasz... 3 proste strony z przykładowymi skryptami, pokaż responsywność że umiesz (koniecznie) i leć. Nawet możesz najpierw na miesiąc "praktyk" to po tym już masz dużo łatwiej.
komentarz 17 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
jakie zadanie testowe?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,372 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w HTML i CSS przez Sonys1234 Nowicjusz (130 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...