• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki dir, dat i bak

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Python przez __Rudy__ Nowicjusz (170 p.)
Cześć.

Przerabiam teraz tworzenie plików tekstowych w pythonie. Przy marynowaniu danych kiedy wchodze w pliki przy dat i dir wyskakują mi takie znaki €X   eq . Natomiast przy plikach bak nazwy zmiennych które podałem w programie i 2 liczby w nawiasach z kosmosu. W internecie to co znalazłem to jest totalny bełkot. Prosze o podkreślam jasne wytłumaczenie mi co to są te pliki i do czego służą.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 lutego 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 17 lutego 2017 przez __Rudy__
 
Najlepsza

Python stosuje kilka protokołów serializacji (czyli zapisu danych obiekt(u/ów) w strumieniu). Dla wersji języka 2.7*, to będą od 0 do 2 a dla 3.6* 0-4. Domyślna 0, poddaje się otwarciu jako plik tekstowy (czyli w znaku 8-bit nie jest istotny) a wyższe ten bit wykorzystują. Im wyższa wersja protokołu, tym dane bardziej "upchnięte". To że plik jest tekstowy nie oznacza oczywiście że możesz go łatwo zinterpretować otwierając .. notatnikiem. Do tej interpretacji służą metody w pickle. Dlatego pojawiają Ci się w tych plikach takie "buraczki" :-)

Protokoły oraz sposób ich obsługi opisane są tu: https://www.python.org/dev/peps/pep-0307/ oraz tu https://www.python.org/dev/peps/pep-3154/ a implementacja jest w języku C.

Co do shelf to w tle stosuje on jedną z baz danych plikowych z którym Twój python został skompilowany. Rodzaj i znaczenie tych plików opisane jest w danym rodzaju bazy danych. Np. dla *dbm plik *.dat zawiera same dane, *.dir zawiera informacje o kluczach i przesunięciach w pliku *.bak przydaje się do cofnięcia operacji lub zapewnienia atomowości. Ogólnie tych plików nie otwiera się notatnikiem bo są tam dane binarne. Służą do tego metody shelf.

komentarz 17 lutego 2017 przez __Rudy__ Nowicjusz (170 p.)
Wielki dzieki właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,356 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w Inne języki przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 390 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 680 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Fr3sh98x Nowicjusz (210 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...