• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Łączenie dwóch routerów, i konfiguracja działania.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam pytanie otóż mam problem że w domu mam Router bezprzewodowy, który działa dość okej, gdyby nie to że przerywa mi WI-FI, nie wiadomo czemu. Po prostu nagle dane przestają być odbierane, są tylko wysyłane, otóż wpadłem na pomysł. Jako że mam 2x routery z orange, ponieważ jeden miałem z rok po czym zmieniliśmy ofertę, na ofertę zawierającą pakiet telewizyjny, gdzie musieliśmy dostać router z gniazdem dla dekodera. Mam pytanie, czy można podłączyć router do routera, i jak go skonfigurować by to on działał jako główny "powielacz sygnału wi-fi". I czy takie kombinowanie ma w ogóle sens, pytam się ponieważ, nie wiem czy warto inwestować pieniądze w skrętkę, zawsze 10 zł, i 2 godziny życia w spacerze po tą skrętkę

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Zależy jaki to router. Podaj producenta i model.
komentarz 16 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Livebox&selectedTerminal=Livebox%202.0&terminalChosen=true&_requestid=827959 to jest ten starszy Livebox, ten nowy może być to http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Livebox&selectedTerminal=Livebox%203.0&terminalChosen=true&_requestid=828021 nie jestem pewny, ponieważ nie mam aktualnie podglądu na niego. Nie jestem pewny bo mój router jest biały (ten 3.0) ale ma port na dekoder a 2.0 go nie ma
komentarz 16 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Najlepiej tak jak radzi kolega @marko zainteresuj się, czemu przerywa i spróbuj to rozwiązać.

Ten router nie ma tzw. AP - mode, więc nie da się tego zrobić. Podobno da się jakoś ustawić bridge mode przez telnet, ale nie wiem warto się bawić, lepiej spróbować naprawić istniejącą sieć.
komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
@mtk3d

Logicznym wydaje się że obecny router jest tym "słabym ogniwem" więc kombinacje z tym drugim routerem wydają się być trochę dziwne.

Problem należy rozwiązać że tak określę "u podstaw".

Oczywiście można iść na łatwiznę kupić skrętkę....

Ja wolałbym przeczytać cały manual i zapoznać się z tym routerem.Swoją drogą coraz bardziej bajeranckie te urządzenia(filmik z orange),może w niedługim czasie cola z neta poleci ;)

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Proponuję poszukać przyczyny dlaczego przerywa połączenie.Zainteresuj się ustawieniami routera(tego głownego) a dotyczącymi WiFi.

W dwie godziny "niebycia" na spacerze,powinieneś opanować(zapoznać się) z ustawieniami  routera ;)

Czy WiFi przerywa na jednym urządzeniu,czy na innych też.Jeśli masz taką możliwośc sprawdź to.

Bo może się okazać że to wcale nie wina routera.

Pozdrawiam :)
komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

nic totalnie nie działa, a gdy łapie internet z transferu danych to od razu wifi w telefonie mi się wyłącza, i przełącza mi się na transfer

 To może być kwestia ustawień w telefonie,piorytety,przełącznie się automatyczne.

komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Czyli można postawić tezę?

Antena satelitarna zakłóca częstotliwość WiFi routera.
komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Teoretyzuję.

Może to być tego wina? router jest w tym samym pokoju co dekoder

Powiedz jeszcze że router leży na/pod dekoderem z satelity lub bardzo blisko.

W ramach doświadczenia spróbuj oddalić na ile się da te dwa urządzenia.

Tezy należy udowodnić ;)

 

komentarz 16 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jutro spróbuję, ponieważ teraz mam lekką odległość do routera ponieważ jestem w innym domu. I dam znać dzięki za info
komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Powodzenia.Daj znać co wyszło z tych doświadczeń.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 12 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez myszaa55 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,431 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...