• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z białą stroną przy dodawaniu nowej funkcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
637 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w PHP przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)

Witajcie. 

Mam pewien dziwny błąd. Na stronie chcę podzielić kategorie jednak mam problem. Przy dodaniu drugiej metody, która pobiera mi z bazy danych kategorie tylko językowe i uzupełnieniu listy za pomocą tej metody mam problem, że strona nie chce się załadować. 

Poniżej kod, który to zobrazuje

metody getAll i getAllLang

	static function getAll($count = true){
		if($count){
			$sql = new mysql("SELECT `categories`.*, COUNT(`post_category`.`post`) AS `posts` FROM `categories` LEFT JOIN `post_category` ON `categories`.`id` = `post_category`.`category` GROUP BY `categories`.`id` ORDER BY (COUNT(`post_category`.`post`)) DESC");
		}else{
			$sql = new mysql("SELECT * FROM `categories`");
		}

		return $sql->getAll();
	}
	
	static function getAllLang(){
			$sql = new mysql("SELECT `categories`.*, COUNT(`post_category`.`post`) AS `posts` FROM `categories` LEFT JOIN `post_category` ON `categories`.`id` = `post_category`.`category` WHERE Id IN (125, 126) GROUP BY `categories`.`id` ORDER BY (COUNT(`post_category`.`post`)) DESC");
	
		return $sql->getAllLang();
	}

 

wywołanie funkcji przy starcie strony

 

      

 $this->template['cats'] = categories::getAll(true);
        
        $this->template['langs'] = categories::getAllLang();

 

i w momencie dodania linii z langs wywala mi pustą stronę przy wczytaniu. Dodatkowo, jeżeli zrobię to w sposób taki 

      

  $this->template['cats'] = categories::getAll(true);
        
        $this->template['langs'] = categories::getAll(true);

to wszystko jest ok, 'cats' oraz 'langs' są uzupełnione i strona się wczytuje.

Na zakończenie mam też błąd z konsoli 

Kodowanie znaków dokumentu HTML nie zostało zadeklarowane. Podczas wyświetlania tego dokumentu w niektórych konfiguracjach przeglądarki niektóre znaki spoza zakresu US-ASCII (o ile występują) mogą wyglądać nieprawidłowo. Kodowanie znaków strony musi być zadeklarowane w dokumencie lub w protokole przesyłania.

Co może być problemem? 

 

komentarz 16 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Włącz wyświetlanie błędów PHP i sprawdź wtedy, coś powinno się pojawić.
komentarz 16 lutego 2017 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
Już próbowałem, błędy pojawiały się gdy je sztucznie wymusiłem, jednak po wprowadzeniu powyższej zmiany, którą opisałem nadal była biała strona. Walczę z tym od 3 dni :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2017 przez misiek.sz Bywalec (2,050 p.)
a ile wierszy zwraca to zapytanie z langs? bo może coś w zapytaniu jest źle zwraca 0?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w PHP przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w PHP przez molik Użytkownik (950 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...