• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakodowany layout - Wasze opinie nt. kodu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany
Witam, zakodowałem ostatnio layout strony
 

paczke mozna pobrać tu: http://www.mediafire.com/file/wy9j7o5lxn0ex0x/ZakodowanyLayout_1.0.rar
a demko sprawdzić tu: http://testsite2.cf/

Chciałbym prosić Was o opinie i ewentualne rady oraz wytknięcie mi co zrobiłem źle.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2017 przez niezalogowany

Sam się uczę, ale z tego co już sam mógłbym podpowiedzieć:

  • nie ma sensu tworzyć diva aby otrzymać linię dolną każdego elementu listy. Możesz to osiągnąć robiąc kolor jako 3 stopniowy gradient w border bottom każdego elementu listy (mówię o poziomych liniach w menu)
  • ponoć nie styluje się za pomocą id tylko raczej używa się klas
  • używasz HTML5 gdzieniegdzie, może warto zastanowić się, aby używać go częściej? ;p np. article, aside
  • brak wersji mobilnej
  • nie zadbałeś o to, aby grafika w #content zwiększała wysokość, gdy ilość treści artykułów będzie wzrastać.

 

komentarz 17 lutego 2017 przez niezalogowany
1. Uzyłem tego rozwiązania bo z borderem i paddingiem długo się męczyłem aby to wszystko ładnie wyglądało ale jeszcze do tego wrócę.
2. Nie nie, zależnie od tego ile razy chcemy używać elementu - jeżeli z góry wiem że będzie tylko jeden na podstronie to czemu nie? Z źródeł, z których ja zdobywałem wiedze nic o tym nie było. Jeżeli takie są najnowsze standardy i wpływa to na pozycje strony to na pewno to zmienie. (Musze wiecej o tym poczytac)

3. Masz rację, póki co używam HTML5 jak mi wygodnie ale myśle że z czasem będę używał go ciągle. Wiem że wpływa to na pozycjonowanie więc czas najwyższy.

4. Brak wersji mobilnej bo brak takiej wersji w postaci grafiki. Zakodowałem layout taki jaki dostałem.

5. Tutaj to już kwestia tego jak ktoś to będzie chciał zrobić (back-end) bo jeżeli paginator albo overflow to nie ma sensu dawać wartości mix-height.

 

 

Wielkie dzięki za wypowiedź.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,624 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w HTML i CSS przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...