• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamienienie nazw klasy, zależnie co jest w znaczniku.

0 głosów
36 wizyt
pytanie zadane 3 dni temu w JavaScript, jQuery, AJAX przez użytkownika Paweł Antyporowicz Nowicjusz (140 punkty)
edycja 3 dni temu przez użytkownika Paweł Antyporowicz

Witam,

otóż mam kod w PHP, który mi wyświetla tablicę z MySQL-a, mam kolumnę zlecenia i chciałbym, żeby klasa się zmieniała zależnie od tego jaki jest status zlecenia: np w trakcie realizacji, zrealizowane, do zrealizowania.

Z PHP potrafiłem sobie to zrobić ale bez problemu ale nie chciałbym, żeby za zmianę nazwy klas z css-a odpowiadał komputer użytkownika a nie serwer.

echo "<span id='statuscolor'>".$row['status']."</span></td>";

function ColorC(){

var x = document.getElementById("statuscolor").value;

if(x=="Zrealizowane" || x=="Anulowane")
			{
				document.getElementById("statuscolor").className = "error";
			}
			else
			{
				if(x=="Do zrealizowania")
				{
					document.getElementById("statuscolor").className = "result";
				}
				else
				{
					document.getElementById("statuscolor").className = "in-realization";
				}
			}
	}

Z JS-a jeszcze jestem ciemny... I tutaj mi się zmienia tylko pierwszy rekord w tablicy i dalej nic a chciałbym, żeby zamieniły się wszystkie rekordy w tablicy. Myślałem, żeby JS-a mi zwrócił ilość znaków wartości znacznika "<span>" i po ilości znaków przestawiać nazwy klas z css-a ale coś nie idzie :P

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 dni temu przez użytkownika xmentor Nałogowiec (25,120 punkty)

Sprawdź co zwraca to:

document.getElementById("statuscolor").value

zapewne undefined.

użyj textContent do pobrania zawartości owego znacznika

komentarz 3 dni temu przez użytkownika Paweł Antyporowicz Nowicjusz (140 punkty)
Okej, dobra teraz mi zwraca długość ciągu ale nadal tylko do jednego rekordu a potrzebuje do wszystkich a tak jak widać w kodzie php pętla while wyświetla wszystkie rekordy co są w danej tablicy.
komentarz 3 dni temu przez użytkownika xmentor Nałogowiec (25,120 punkty)

querySelectorAll + for/forEach/for..of

zmień id na class

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez użytkownika chumanista Początkujący (300 punkty)
0 głosów
5 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika McShadow Obywatel (1,070 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 77 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika asgaard Początkujący (410 punkty)
...