• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 8 działa wolniej po formacie i aktualizacjach

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Mój dziadek ma notebooka HP z Windows 8 (lub 8.1, wiem tyle że nie było tej śmiesznej aplikacji "Sklep"), który przez rok nie był aktualizowany od początku kiedy go dostał ze sklepu. Komputer wykorzystywany był do oglądania filmów (z płyty/usb) oraz sporadycznego przeglądania 2 stron informacyjnych w internecie. Oczywiście przeglądarka Chrome z uBlock, aktualizowany darmowy avast.

Kilka dni temu wziąłem go do siebie, włączyłem Windows Update i pojawiły się pierwsze problemy. System nie potrafił wyszukać aktualizacji pomimo próbowaniu kilku metod znalezionych w różnych poradnikach. Po sformatowaniu udało się chyba w pełni zaktualizować system, na pewno było ponad 230 aktualizacji.

Zauważyłem, że komputer nieco wolniej uruchamia się niż przed formatem z aktualizacjami. Teraz przed każdym uruchomieniem pojawia się logo HP a wcześniej raczej go nie było choć już nie pamiętam. Nie wiem co z tym faktem zrobić, czy aktualizacje mogły pogorszyć kompa?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć.

czy aktualizacje mogły pogorszyć kompa?

Tak.

Do tego jeszcze trzeba zainstalować jakiś "antywirus" i to wszystko "leży"

Rozważ instalację innego systemu np.Mint.Pod warunkiem że dziadek "nie gra w gry" ale w tym przypadku (win8) zagra co najwyżej w szachy lub pasjansa.

Z prżymrużeniem oka Pozdrawiam.

 

 

komentarz 16 lutego 2017 przez niezalogowany
Aktualizacje nie mogą pogorszyć komputera, to fizycznie niemożliwe. Problem leży po stronie softwareu, a skoro to świeżo zainstalowany system, to prawdopodobnie należy pobawić się z jego konfiguracją.
komentarz 16 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 16 lutego 2017 przez marko
@tls01

Masz rację.Ale ja czytam między wierszami i rozumiem o co chodzi naszemu koledze.

A może ma RAM-u 500MB i wielkie wymagania?Nie wiemy

A może zasilacz już nie potrafi "uciągnąć" wszystkiego?Nie wiemy.

A może dysk twardy kończy "swój żywot"?Nie wiemy

A może to wszystko się przegrzewa? nie wiemy.

Wiemy że po aktualizacjach wydajność komputera spada.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DevNay Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Szy Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...