• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Manjaro i Fluxbox

Object Storage Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Czołem smiley

obecnie korzystam z Cynamonowej Mięty. Nie mogę jednak długo usiedzieć w miejscu, więc dwa pytanka:

  • Dystrybucja Manjaro. Ktoś korzystał? Jakieś mocne strony? Pozytywne recenzje?
  • Fluxbox. Wiem że to "niekompletne" środowisko graficzne i przy konfiguracji trzeba się trochę nagimnastykować. Jakieś opinie?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Posiadam Ubuntu Mate ale denerwuję mnie już, więc stoję przed wyborem linuxa padło na Minta lub Manjaro. Na razie ogólnikowo przetestowałem na maszynie wirtualnej. Testowałem ze środowiskiem KDE, w tej wersji wygląda ślicznie (Mint w wersji z KDE też tak wygląda). Przede wszystkim Manjaro to pacman. Z tego co zdążyłem poczytać na różnych forach to jest bardzo stabilny, aktualizacje są dopracowane i przetestowane. Wine działa bezproblemowo. Po zainstalowaniu działa wszystko.

Moje pierwsze wrażenie jest pozytywne. Aczkolwiek po tak krótkim czasie nie można powiedzieć jednoznacznie, który lepiej się spisze.
komentarz 16 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Manjaro z Cinnamon lub Deepin jest ok.
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mam obecnie Fluxbox i jak dla mnie ciut szybsze od Openbox z Tint2. Fluxbox jest lżejsze trochę dla procesora, bynajmniej u siebie tak zauważyłem. Mam conky, moc, feh lub nitrogen, rxvt-unicode i jest naprawdę lekko. Niedługo przesiadka na Funtoo lub Gentoo.
komentarz 16 lutego 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Powodzenia z instalacją laugh

komentarz 16 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Miałem już kiedyś Gentoo z KDE 4 i Funtoo z Fluxbox. Gentoo korzystałem z wersji niestabilnej, a Funtoo z stable i jakoś dużo problemów nie było z instalacją. Oczywiście nie chciało mi się czytać całego handbooka, instalowałem według tego opisu. Pozmieniałem jedynie na nowsze wpisy, oraz pewne pliki konfiguracyjne pod swój procesor w make.conf.

http://pecetmania.pl/linux/instalacja_gentoo.php
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Mam obecnie Manjaro z Cinnamonem, gorąco polecam :)
komentarz 16 lutego 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przez pacmana czuję się trochę... Ograniczony? xD
komentarz 16 lutego 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Bardzo fajny jest, dosyć prosty w obsłudze, pakiety raczej są aktualne. Zawsze możesz też użyć programu pamac, który jest okienkową nakładką na pacmana :)
komentarz 16 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ale pacman ma dużo więcej opcji niż apt, bliżej mu do emerge/portage, yum.
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Z racji tego że jak sam napisałeś Fluxbox jest "niekompletny" to jest zalecany jedynie dla zaawansowanych użytkowników. Jak czujesz że podołasz to raczej będziesz zadowolony. Osobiście wolę Openbox mniej problematyczny. Lekkość i szybkość tych środowisk niesamowita, ale po dłuższym czasie może jednak brakować wielu udogodnień z KDE czy Gnome.

Mimo że mój nick wskazuje inaczej to nie używałem nigdy Manjaro ;) Ale od wielu lat moim podstawowym systemem jest Archlinux. Jestem z niego mega zadowolony i wszystkim polecam. Instalacja nie jest aż tak straszna. Na pewno dużo łatwiejsza niż Gentoo. Gentoo było moim poprzednim systemem i mogę powiedzieć że jak dla mnie to najlepszy Linuks. Niestety ma też wady przez które go odstawiłem. Częste problemy z flagami przez co trzeba czasem rekompilować pół systemu. A druga wada to strasznie długie kompilacje. Kompilacja Chromium to około godziny czasu... Kompilacja LibreOffice to około 6 godzin ;) Także polecam raczej Archa ewentualnie Manjaro.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez gonnabeclever Nowicjusz (120 p.)

92,541 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...