• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chłodzenie wodne, ryzyko, zyski, a wydajność

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,870 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, od jakiegoś czasu można zauważyć że zagłębiam się w techniki samych komputerów, składania ich i podzespołów. Przyszło to do mnie, bo sam sobie składałem pc-ta i coś normalnego już mam, ale nie zaprzestałem na tym, naszło mnie pytanie ostatnio dot. chłodzenia wodnego.

Chłodzenie wodne najczęściej się stosuje przy komputerach które są jakby nie patrzeć bestiami w większości, i nie są zbyt tanie (komputery). Czy nie jest ryzykiem według was do komputera wartego ok 7000zł wsadzić wydajniejszy, ale co za tym idzie ryzykowniejszy zestaw z chłodzeniem wodnym? W przypadku uszkodzenia takiego chłodzenia, ciecz wyleje się na podzespoły i komputer, wraz z podzespołami do śmietnika. Bardziej preferujecie chłodzenie powietrzne czy cieczą? I czemu?
komentarz 15 lutego 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Jezeli wszystko zmontujesz tak jak trzeba nie ma co sie tam rozwalic
komentarz 15 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
W pewnym sensie jest też tak, że komputer który sam zakupię chciałbym sam zmontować. Dla tej radochy że tak powiem, i satysfakcji że sam złożyłem, i wybrałem podzespoły ( z pomocą oczywiście), i boje się wodnego chłodzenia brać bo wiadomo że. No kurcze, źle zamontuje to te 3/4 tyś zł pójdzie

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Witam @Adrianie1999

Zacznę tak

Chłodzenie wodne najczęściej się stosuje przy komputerach które są jakby nie patrzeć bestiami w większości

Jeśli złożyłeś taką bestię która tego wymaga.Nie liczysz kasy na chłodzenie.Dlaczego nie?

Tylko zapoznaj się z warunkami użytkowania,bezpieczeństwa,montażu.Montuj na zasadzie nic na siłę.

Jeśli wszystko wyjdzie po Twojej myśli,zastanów się czy nie włączyć (w przyszłości) tego chłodzenia w obwód centralnego ogrzewania w mieszkaniu.

Oczywiście zażartowałem,tą bestią mnie zainspirowałeś ;)

Pozdrawiam.

+1 głos
odpowiedź 17 lutego 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
To zależy. Czasami jest to strzelanie z armaty do ptaka, ale czasami sytuacja wymaga, aby jednak chłodzenie wodne znalazło się w komputerze.

Czasami chłodzenia wodne są czasami nawet głośniejsze niż konwencjonalne chłodzenia. Przyczyną tego jest to, że nie dość, że mamy pompę pompującą ciecz, to jeszcze wentylatory, oraz jakieś odpromienniki ciepła albo finy.

Chłodzenia wodne są też droższe i bardziej awaryjne, ze względu na pompkę, która może się łatwo popsuć.

Tak więc, jeśli nie masz zamiaru budować komputera z procesorem pokroju i7 - 7700k po oc do 4.8Ghz, to nawet bym się nie zastanawiał i nie brał chłodzenia wodnego. W takich wypadkach konwencjonalne chłodzenie po prostu wystarczy. To tak, jakbyś przyjechał taczką po ziemię z kwiatka, która rozsypała się w mieszkaniu.
0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2017 przez niezalogowany
Czysta woda nie przewodzi prądu.

W takich instalacjach stosuje się płyny przeznaczone do właśnie chłodzenia wodnego, który jest wolny od zanieczyszczeń i, jak mówią producenci, nie przewodzi on prądu.
komentarz 15 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Co za tym idzie czyli, w przypadku rozlania się płynu, przy dobrym wysuszeniu podzespołów nic się nie stanie tak? Oglądałem np Morele. i właśnie tam mówił miły Pan, że to jest bardzo małe ryzyko, ale jest. Że ciecz można zniszczyć nasz komputer
komentarz 15 lutego 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Po wlaniu plynu straci swoje wlasciwosci
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Wodne chłodzenie przydaje się do socketu 2011v3 i 6-10 rdzeniowcach lub w procesorach od AMD FX 8 rdzeni. Procesory mainstremowe dają sobie radę ze zwykłym chłodzeniem na hetiapie i wiatrak.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 62 wizyt
pytanie zadane 8 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Ysiek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia w Sprzęt komputerowy przez okti00 Obywatel (1,300 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...