• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zacząć ?

–1 głos
461 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Sniadek Nowicjusz (160 p.)
Witam serdecznie.Mam 15 lat i jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum.Po wakacjach idę do technikum informatycznego , mam do was pytanie.Zacząłem się interesować programowaniem i tworzeniem stron , bardzo chciałbym zacząć z którymś z nich ale nie mam pojęcia od czego najlepiej najpierw się zabrać.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

11 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez keresmi Użytkownik (770 p.)
Moim zdaniem powinieneś zacząć od nauki C++. Jeśli zrozumiesz podstawy i podejście obiektowe łatwiej Ci będzie później oswoić się z innymi językami jak np. PHP do tworzenia stron.
+1 głos
odpowiedź 23 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

Jest kilka szkół, tak jak napisał kolega wyżej - od C++

• Albo od Pythona (ostatnio zasłyszane)
  • Albo ciekawa alternatywa - ucz się tego języka, którego chcesz się nauczyć.
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez niezalogowany
Zgadzam się, że warto " (...) ucz się tego języka, którego chcesz się nauczyć.". Ja, dziesięć lat temu, będąc od Ciebie młodszym z rok, dwa lata zaczynałem swoją przygodę z programowaniem po prostu poprzez robienie programów czy stronek podobnych do tych, które widziałem w Internecie. W ten sposób nauka szła mi łatwo i przyjemnie bo po prostu lubiłem to robić. Oczywiście było w tym sporo chaosu, bo uczyłem się najróżniejszych rzeczy, ale na pewno było w tym masa zabawy :)
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez niezalogowany
Ja ci polecam C++ na początek, zacznij go u Mr. Zet ;) Jeśli ogarniesz C++, to zrozumiesz każdy inny język. Masz jeszcze ok. 5 miesięcy żeby się go nauczyć, zanim pójdziesz do technikum. Ja zacząłem ogólnie programować jak zaczynałem 2. gimnazjum, zaraz ją kończę ;) C++ to był drugi pożądnie nauczony język (BAT się nie liczy :P), który ogarnąłem w całości (przelicznik na odcinki tutoriali Pana Zelenta) w ok. ... 3 miesiące? Coś koło tego, zacząłem w Nowy Rok, a skończyłem tak jak powiedziałem ;) Polecam ci C++ na początek, a jak skończysz videotutoriale u Mr. Zet, to kup sobie książke ,,Symfonia C++" Jerzego Grębosza. Miłej nauki życzę ;)
+1 głos
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany
Guzik prawda... Jak chcesz robić strony, to rób strony, a nie C++. Zacznij od Front-end, bo to w sumie łatwy orzech do zgryzienia (HTML, CSS, JS). A jak to opanujesz, to zajmij się back-end (PHP, ASP.NET i nie wiem co tam jeszcze jest). Programowanie aplikacji internetowych to zupełnie inny rodzaj aplikacji niż desktop. C++ mógłby Ci tylko w głowie namotać, jeśli nie masz żadnego doświadczenia z programowaniem.
komentarz 29 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Nom dokładnie tak. Programowania można się również nauczyć na innych językach, a nie ciągle C++
+1 głos
odpowiedź 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Moim zdaniem naucz się html i css. W następnej kolejności naucz się c++. Wiem, że nie jest to język używany do programowania webowego, ale daje solidną podstawę do poznania js i php, gdyż te języki korzystają ze składni c++. Polecam Ci kursy Mirosława Zelenta na YouTube.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Zależy co chcesz robić. Na razie pewnie nie masz konkretnych projektów, więc radzę ci określić co chcesz zrobić i na tym opierać swoją naukę.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,310 p.)
C#, C++. HTML, CSS

to zależy.

Podaj więcej informacji abyśmy rozwinęli temat
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2015 przez Sniadek Nowicjusz (160 p.)
Myślę że zacznę od oglądania poradników z C++ u Pana Mirosława :)
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,520 p.)
W sumie to nie ważne jaki jezyk wybierzesz, ważne abyś wytrwały był w nauce. Choć programowo w techniukm uczą C++ i Pascala ew. dodatkowy Javy. Przynajmniej tak było jak ja zdawałem teraz wiem, że jest troche inna forma tego egzaminu.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć, jako, że chcesz zacząć tworzyć strony www proponuję na początek HTML, gdyż niedjednokrotnie, niezależnie od tego w jakim języku będziesz tworzył stronę zdarzy Ci się wracać do HTML. Następnie proponuję css,

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,625 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Ares Obywatel (1,560 p.)

89,693 zapytań

138,297 odpowiedzi

309,243 komentarzy

59,623 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...