• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

www.justjoin.it - oceńcie proszę mój projekt - pierwszą taką mapę pracy w branży IT.

Object Storage Arubacloud
+32 głosów
1,066 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2017 w Nasze projekty przez niezalogowany
edycja 14 lutego 2017 przez Mirosław Zelent

Cześć!

Nazywam się Piotr i jestem tu nowy, dlatego chciałbym przywitać się swoim projektem: 

www.justjoin.it - pierwszą mapą rynku pracy w branży IT w Polsce.

Jak z pewnością wielu z Was miałem sporo projektów ale ten, po wielu długich wieczorach udało mi się skończyć wersję MVP. Chciałbym się tym z wami podzielić, bo być może akurat wam on się w przyszłości przyda. 

To mapa na której jest obecnie ponad 200 ogłoszeń do software house i startupów z całej Polski. Każde z nich ma dokładny adres, bo tylko wtedy oddaje ona realnie to, o co tu chodzi. 

Przekaz jest dość prosty – z Just Join IT możesz znaleźć lepszą pracę, bliżej niż myślisz, a do tego w wygodny sposób. Dwa kliknięcia w filtry wystarczą Ci, żeby mieć pełny obraz.To ledwie MVP jeszcze nawet bez wersji mobilnej, ani żadnych super zaawansowanych funkcjonalności. Po prostu mapa, ogłoszenia, filtry i pinezki :)  

Być może jest to projekt, który zaciekawi kogoś z Was, choć nie jest to rocket-science. 

Technicznie projekt oparty na RoR 4.2, angular 1.6, AWS, docker, cloudflare.

Dziękuję za feedback i wszelkie sugestie, co poprawić, zmienić, lub dodać w przyszłości. Co sądzicie o samej idei? enlightened

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Ogólnie bardzo spoko. Parę rzeczy które można zmienić / dodać:

  • Ikonki ofert z możliwością pracy zdalnej powinny być jakoś wyszczególnione 
  • Przydałyby się jakieś bardziej zaawansowane opcje filtrowania ofert. Co prawda, póki co ofert jest mało, ale jak będzie ich 10 000 to będzie sajgon :D
  • Zrób Wersję ogólnoświatową strony (sukces wyczuwam) :D
komentarz 15 lutego 2017 przez niezalogowany
Dziękuję za uwagi, już odpowiadam mniej więcej:

1. jest to pomysł, aby pracę zdalną jakoś wyróżnić, ale same ikony już są dość kolorowe, dlatego nie byłoby to takie łatwe, a mogłoby jeszcze bardziej zaburzyć odzew (jeszcze więcej kolorów)

2. wiem! lepsze filtry być może będą po samych technologiach, ale to po skończeniu wersji mobilnej...

3. postaram się! :) ale najpierw chciałbym skupić wokół inicjatywy polską społeczność, następnie ruszyłbym dalej.
+2 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Co prawda jestem jeszcze za młody żeby pracować, ale żeby sobie przejrzeć oferty pracy (wymagania, wynagrodzenie, bonusy itd.) to jest bardzo przydatne narzędzie, brawo.
+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
edycja 14 lutego 2017 przez CzlowiekSkrypt

Chłopie kawał dobrej roboty :) 

Po zmniejszeniu okna coś tu się lekko burzy 

 


EDIT: Wszedłem na smartphonie na stronkę, już wszystko jasne :P

1
komentarz 15 lutego 2017 przez niezalogowany
Cześć!

Dziękuję... wersja mobilna jest w trakcie przygotowania, ponieważ... chciałem już wystartować chociaż z czymkolwiek... mam nadzieję, że do końca tygodnia uda się to zrobić... a nie można było po prostu zostawić takiej wersji jak na desktop również na smartfon, ponieważ z mapą obok i tymi pinezkami byłoby to nie do ogarnięcia...

postaram się to jak najszybciej dodać :)
+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Woah. Stronka wygląda świetnie. I od samego początku nie wieje pustkami. Chyba, że to nie sam początek, ale powiedz jak to zrobiłeś? :D

Bardzo mi się podoba patent ta wielką mapką cały czas wisząca z prawej. I automatycznie przenosząca do miasta z którego ofertę przeglądamy. Nie wiem czy to takie oryginalne, ale ja sie jaram :D Wszystko chodzi baardzo płynnie, a sam design jest śliczny :3

Świetna robota! Trzymam kciuki, ale z tego, co widzę, już się ładnie rozkręca.

A co do uwag, to podpinam się pod odpowiedź CzikaCarry - więcej filtrów. Póki co nie powiem więcej, bo jeszcze jestem troche zauroczony XD
komentarz 14 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Po co więcej filtrów? Wszystko co potrzebne jest czyli miejsce pracy i stanowisko. Nie chodzi o to aby na siłę ulepszać niepotrzebnymi bzdurami ale żeby wszystko ładnie funkcjonowało. Jak dla mnie bomba. Gratuluję i pozdrawiam.
komentarz 15 lutego 2017 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Po prostu fajnie wykorzystane Google Maps API, nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego z mojej perspektywy :P
komentarz 15 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Cały web design to, wydaje mi sie, nic nadzwyczajnego od strony technologicznej. Design to raczej blizej sztuki. Wszystko kreci sie wokol "fajnego wykorzystania" I tu mi sie bardzo podoba :)
komentarz 15 lutego 2017 przez niezalogowany
@Criss, dziękuję za opinię!

teraz pracuję nad tym, aby były kolejne miasta... i generalnie więcej ciekawych ogłoszeń i firm na mapie.. :) zobaczymy, jak to się rozwinie.. a jakbyś znał jakiegoś programistę, co to pracy szuka, to podrzuć mu www.justjoin.it, będę wdzięczny. ;)

@Bantu - fajnie, że Ci się podoba, może masz jakieś uwagi? Coś szczególnie razi w oczy?

@manjaro, zapraszam do korzystania! i podsyłania znajomym, mam nadzieję, że też przypadnie do gustu...
komentarz 21 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jedna rzecz która mnie właśnie uderzyła a wcześniej tego nie zauważyłem. Powinna być widoczna gdzieś w lewym panelu data wpłynięcia ogłoszenia.
komentarz 24 lutego 2017 przez niezalogowany
Cześć manjaro!

Samej daty nie ma, aczkolwiek jest informacja o tym - jak dawno temu ogłoszenie wpłynęło na serwis :) najnowsze mają label "NEW", a kolejne np "5D AGO... 10D AGO....

może być? :)
+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2017 przez niezalogowany

Jak dla mnie świetne, na pewno dodaję do zakładek, aby śledzić Wasz rozwój ;)

  • dodałbym możliwość rozszerzania/pomniejszania szerokości tych dwóch sekcji jednocześnie na linii łączącej :)


Ogólnie nawet wydaje mi się, że temat zasługuje na podpięcie na jakiś czas na forum, bo kolega ma świetną wizję i warto pomóc :)

komentarz 15 lutego 2017 przez niezalogowany
Dziękuję za uznanie :) tak pozytywny feedback jest serio motywujący!

jakby udało się podpiąć temat na jakiś czas.. to byłoby bardzo pomocne dla całej inicjatywy :) serio, szczere dzięki!

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 561 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 272 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...