• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie gier internetowych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
572 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2017 w JavaScript przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
Tworzenie gier internetowych. Ten temat bardzo mnie interesuje. Zastanawiam się od czego zacząć? Chciałbym STWORZYĆ grę internetową aby później móc umieścić ją na swojej stronie. Bardzo zastanawiają mnie gry od Google które często są na stronie głównej w wyszukiwarce. Tak samo różne gry na stronach takie jak gry.pl wyspagier.pl itd zastanawiają mnie w jaki sposób one powstają?

Prosiłbym o pełną odpowiedź. Ostatnio pytałem o grę w Google i dostałem tylko szczątkowe odpowiedzi.

Dodam że znam trochę podstawy C++ jeśli ma to jakieś znaczenie.
komentarz 14 lutego 2017 przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
A może poleciłby ktoś jeszcze inny turtorial? Ten przepracowałem i jest trochę nie wystarczający.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2017 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)

Większość gier na wyspiegier jest we flashu = słabo. Gry w google ty po prostu canvas i javascript. Tutaj masz tutorial link

komentarz 14 lutego 2017 przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
A jaka jest najlepsza metoda tworzenia gier? Jaka najczęściej jest używana? I czy może miałbyś jeszcze jakieś poradniki do tworzenia gier rysowaniem canvas i javascript? :)
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Nowoczesne tworzenie gier dostępnych w przeglądarce opiera się głównie na wykorzystaniu javascriptu i ich frameworków, gdyż są najbardziej efektowne. Niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że gra to też grafika i jest równie ważna co kod.

C++ może Ci posłużyć do tworzenia gier ale dostępnych tylko na platformie komputerowej z wykorzystaniem silników takim jak Unreal Engine.

Tworzenie gier to niesamowicie trudy proces i wymaga połączenia umiejętności zarówno ze strony backendowej jak i frontendowej i grafiki dlatego najczęściej tworzy się je w zespołach.
komentarz 14 lutego 2017 przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
Ja chciałbym stworzyć prostą grę typu Mario czy inne gry gdzie trzeba troche poskakać aby przejść do celu. Takie gry też są niesamowicie trudne? xd
komentarz 14 lutego 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Zanim napiszesz "prosta gra typu Mario" obejrzyj:

https://www.youtube.com/watch?v=qiSZIZYwi_E

 

(Ale tak, w dzisiejszych czasach stworzenie prostej gry platformowej 2D jest już względnie łatwe i możesz spróbować się za to zabrać:) )
komentarz 14 lutego 2017 przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
A czy może wiesz coś o programie Adobe Ilustrator jak rysować tam mape a potem na canvas przekształcić?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2020 w Offtop przez Akihisa Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...