• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działające słuchawki (Superlux hd681)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
538 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Witam jakiś czas temu moje słuchawki (Superluxy hd681) przestały działać. Podczas słuchania muzyki na telefonie  nagle muzyka przestała grać. Próbowałem  poruszać kabelkiem, ale nie dawało to rezultatów. Podłączyłem je do komputera, ale niestety nie może ich wykryć.Z słuchawkami nigdy nie miałem problemu zawsze obie słuchawki działy i nic nie trzeszczało. Słuchawki te mam około roku i jestem z nich bardzo zadowolony, dlatego zależy mi na ich naprawieniu. Zdaje mi się ,że może być to uszkodzona wtyczka jack. Jeśli tak to ile mogłaby kosztować naprawa w serwisie ,a jeśli nie to co może być przyczyną i czy naprawa jest możliwa i opłacalna?

Z góry dziękuje za pomoc

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Jakieś opcje dla Ciebie?

1 Podejść do jakiegoś serwisu i zapytać o koszty.

2 Potrzebny jakiś przyrząd uniwersalny który sprawdza na "przerwa,zwarcie,bądź omomierz",lutownica,smykałka do demontażu takich rzeczy.

3 Lokalizujesz potencjalne przerwy(z reguły robią się przy wtyczce) i usuwasz (wymiana wtyczki) a to trochę żmudny proces,lutowanie dla niedoświadczonego.

4 Można wymienić cały kabelek z oryginalną wtyczką ale wymaga to wspomnianej smykałki w punkcie2 i lutowania trochę mniej żmudnego :)

5 Jeśli punkty od 2-4 w jakiś sposób Ci nie odpowiadają,wróć do punktu 1 i sam oceń opłacalność naprawy.

Zakładam że słuchawki jako słuchawki są sprawne(można to sprawdzić np.miernikem )

No i że od głośnego słuchania muzyki nie ogłuchłeś.Tu już pozwoliłem sobie zażartować :)

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez niezalogowany
Bez multimetru z opcją sprawdzania ciągłości obwodu nie warto się za to zabierać (szkoda czasu).

Koszt wymiany wtyku w serwisie to ~20-40 PLN, ale podejdź i zapytaj, bo mogą być różne ceny. Jak masz kolegę, który potrafi lutować, to zrobi ci to po znajomości za darmo lub za 10-15 zł. (-:

Jak nie miałeś styczności z lutowaniem, to nie polecam się za to zabierać, przewody słuchawkowe ciężko się lutuje (bez topnika można mieć przy tym myśli samobójcze).
komentarz 14 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć :)

Bez multimetru z opcją sprawdzania ciągłości obwodu

W ostateczności można wykorzystać jakąś bateryjkę 1,5V z wyprowadzonymi przewodami +/-.

Wtedy "wsłuchujemy" się w ciągłość obwodu(trzask w słuchawce) ;)

Pozdrawiam :)

 

komentarz 14 lutego 2017 przez niezalogowany
Też racja. Warto dodać, żeby ta bateryjka miała 1.5V, nie więcej. Inaczej można zabić głośniki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 545 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Forester Użytkownik (560 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...