• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czym różni się C# od .NET?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,644 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w C# przez Marchewka900 Bywalec (2,970 p.)
Wiem, że pytanie pewnie głupie, ale wybaczcie. Chyba jestem za głupi na to, bo google nie chce dać odpowiedzi. Wiem, że C# to wysokopoziomowy język programowania, ale .NET? Chciałem zacząć się go uczyć, ale raczej pod względem tworzenia aplikacji i gier okienkowych a nie stron (Źródła mówią, że można tym językiem). Dlatego właśnie się pytam.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Może pomoże dokładne 1:1 porównanie do Javy:

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
C# to język, a .NET to coś jakby system dla C#. Tak jak masz jakiś system i on potrzebuje sprzętu, żeby mógł działać, albo program i on potrzebuje systemu, aby go odpalić.
komentarz 13 lutego 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Warto dodać, że to właśnie dzięki temu programy w C# są przenośne.
komentarz 13 lutego 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
tak masz rację warto dodać.
–1 głos
odpowiedź 13 lutego 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
.Net to środowisko w którym jest uruchamiany C# coś jak w Javie

To pozwala na działanie kodu na różnych platformach
komentarz 13 lutego 2017 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
.NET to framework, a nie żadne środowisko i nie wiem o co Ci chodziło pisząc "coś jak w Javie", ale w Javie co?
komentarz 13 lutego 2017 przez Marchewka900 Bywalec (2,970 p.)
Framework? Słyszałem to jedynie na kursie pana Mirosława i to jako określenie określające szkielet programu, czyli chyba coś innego.
komentarz 13 lutego 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Przepraszam, wpisałem to na szybko, oczywiście masz rację

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 4,720 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 437 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Adam Kowalski Użytkownik (630 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...