• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

XAMPP, baza danych, javascript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,062 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w SQL, bazy danych przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Hej, w drugim odcinku PHP pan Mirosław pokazywał jak połączyć bazę danych z plikiem PHP. Mam pytanie, jak połączyć bazę danych, ale z plikiem JS?

Mam w bazie danych jedną zmienną x o wartości 100. W moim pliku JS mam zmienną var x=100; Chciałbym, aby wartość mojej zmiennej w JS pochodziła z mojej bazy danych, a nie była przypisana (var x=100). Jak przesłać zmienną z bazdy danych do pliku JS? Bardzo Was proszę o szczegółowe wyjaśnienie, ponieważ jestem początkującym programistą :D

Pozdrawiam, Sofnir

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 23 maja 2015 przez sofnir
 
Najlepsza
  • JS nie połączy się z bazą danych, ale PHP tak. Wniosek? Należy oszukać stronę tak, żeby myślała, że serwujesz jej JS, a to będzie tak naprawdę PHP ;)
  • Plik skrypt.js → plik skrypt.php
  • Oszustwo się uda jeśli poślemy odpowiedni nagłówek Content-Type:
    header('Content-Type: text/javascript; charset=UTF-8');

    Stawiamy to na samym początku naszego pliku skrypt.php

  • Używamy PHP do pobrania danych i wsadzamy do kodu JS
     

    <?php
    header('Content-Type: text/javascript; charset=UTF-8');
    
    $x = pobierzXZBazy();
    ?>
    
    //tutaj kod JS
    var x = '<?=$x;?>';
  • Serwujemy nasz plik jak zwykły skrypt
     

    <script src="plik.php"></script>

     

komentarz 24 maja 2015 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Bo wszędzie tam piszą o mozilli firefox xd
komentarz 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Pewnie dlatego, że to Mozilla Developer Network ;) Ale fakt, widzę, że polska wersja jest mocno pro-lisek… Dlatego czytam wersję angielską - jest bardziej profesjonalna i aktualna i stanowi najlepszą dokumentację w Sieci.
komentarz 25 maja 2015 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Hej to znowu ja, przejrzałem kilka przykładów i nie mam pojęcia jak to zrobić ;/ Czytałem międzyinnymi ten poradnik: http://www.creobajt.pl/artykuly/ajax-z-jquery-%E2%80%93-wysy%C5%82anie,-pobieranie-i-kasowanie-danych-z-bazy.html

Ale tam gościu robi mnóstwo jakichś skomplikowanych dla mie rzeczy, których nie rozumiem :( Byłbyś w stanie napisać mi taki kod? Będę bardzo wdzięczny :)
komentarz 25 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Byłbym, ale na pewno nie dziś. Być może jutro/w środę
komentarz 25 maja 2015 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
OK Super! To dla mnie sprawa życia lub śmierci, odwdzięczę się jakoś :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,284 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2017 w SQL, bazy danych przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 390 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 486 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...