• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dostępu do ustawień routera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,380 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez derold Początkujący (280 p.)
Witam, ostatnio chciałem wejść sobie w ustawienia swojego routera wpisuje adres bramy domyślnej jak zawsze i ku mojemu zdziwieniu zamiast strony z ustawieniami wyskoczyło mi okienko w którym muszę wpisać login i hasło (nigdy wcześniej tak nie było). Nie mam teraz dostępu do żadnych jego ustawień, probowałem wpisać jakieś domyślne hasła (admin, password, guest - znalezionego w internecie) ale na nic się to zdało. Router to netis WF2419. Jakieś pomysły jak spowrotem dostac się do ustawień ?

 

Myślałem o resecie do fabrycznych za pomocą tego guziczka na routerze ale obawiam się tego czy po tym resecie wszystko będzie działało jak dawniej bez telefonów do dostawcy internetu w celu konfiguracji routera.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Rozumiem, że dostawca dostarcza internet po RJ45. Jeśli tak, to po resecie co najwyżej będziesz musiał ustawić adres MAC w routerze. Powinien być w umowie.
komentarz 13 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Często wystarczy sklonować MAC w routerze z karty sieciowej do której jest podłączony komp.

Więc po resecie nie powinno być problemów.

Nasuwa się też pytanie.Kto wcześniej konfigurował router?

Może należy tą osobę zapytać o dane logowania do routera,jeśli masz obawy z tym resetem?

Sprawdź umowę z dostawcą internetu(jeśli to możliwe) jak sugeruje kolega @mtk3d.
komentarz 18 lutego 2017 przez derold Początkujący (280 p.)

Kto wcześniej konfigurował router?

Sytuacja wygląda tak że kiedy przyszedłem do domu to router już stał. Ale jeśli za "konfiguracje" można uznać ponowne uruchomienie routera z jego ustawień to ja i nigdy nei było z tym problemu. Okienko z hasłem wyskoczyło z dnia na dzień.

A co do klonowania adresu MAC chodzi o adres z mojego kompa tak?

komentarz 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Tak.Dokładniej karty sieciowej komputera.Sprawdź też co masz na umowie z dostawcą.
komentarz 18 lutego 2017 przez derold Początkujący (280 p.)
Nie do końca mam obecnie do niej dostęp, a chciałbym żeby resetowanie routera odbyło się bez dzwonienia do dostawcy o pomoc.
komentarz 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nikt nie zmieniał hasła do routera.

Mam pytanie,czy  w konfiguracji karty sieciowej kompa, masz na "sztywno" wpisany adresy IP ?Jeśli tak.

Zanotuj całą konfigurację IP,Netmask,Brama,DNSy.

Przełącz te ustawienia na automatyczne.Dla pewności wyłącz/włącz kartę lub zrestartuj kompa.

Spróbuj zalogować się do routera.

Oczywiście w razie czego,niepowodzenia.

Ustawienia karty przywracasz z notatki którą wykonałeś wcześniej.

Dlaczego tak?Ano dlatego że bywały problemy z logowaniem kiedy karta sieciowa kompa miała "sztywne" ustawienia.
komentarz 18 lutego 2017 przez derold Początkujący (280 p.)
Adres jest przypisany przez DHCP
komentarz 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
A co Ci pokazuje ipconfig / all ? Z ciekawości tak pytam.
komentarz 18 lutego 2017 przez derold Początkujący (280 p.)
Adres fizyczny, DHCP wlaczone, adresy Ipv4 Ipv6 brame domyślną adres serwera DHCP i DNS, NetBios over Tcpip  właczone. Czy to w czymś pomaga?
komentarz 18 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Raczej nie pomoże,ale możesz ten MAC (adres fizyczny) odpisać.

Zawsze masz ustawienia pod ręką,w razie,gdybyś zresetował router.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Zobacz w instrukcji do rutera jakie powinno być prawidłowe hasło, jeśli takowe nie przejdzie to znaczy, że je zmieniłeś i konieczny będzie reset urządzenia, bo inaczej do niego się nie dostaniesz.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2017 przez Jeżyk Nowicjusz (220 p.)
Na spodzie Routera masz login i hasło. Zazwyczaj jest to po prostu login: admin haslo: admin.
komentarz 18 lutego 2017 przez derold Początkujący (280 p.)
Hasło spod routera nie działa, mi to wygląda tak jakby jakaś osoba trzecia zmieniła hasło (lecz jednak wątpię aby ktoś taki się podłączył z routerem, reszta domowników też odpada).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,424 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...