• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP - wyciągnięcie danych z pętli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w PHP przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)

Jak mogę wyciągnąć dane z pętli żeby mi wszystko wypisało? Chodzi mi oto że chce wypisać np. użytkowników z bazy danych na stronie za pomocą pętli foreach. Na samej górze pliku mam coś takiego że: 

foreach ($sqlSTM as $value) {

    $_SESSION['user'] = $value['user'];

}

I teraz tą zmienną sessyjną user chcę władować w ciało html'a 

    <div class="jungla">
      <?php echo $_SESSION['user']; ?>
    </div>

Ale problem jest taki że wypisuje mi tylko jedno użytkownika a nie wszystkich. Gdy tą sesję wyświetle w pętli, to wszystkich użytkowników wypisuje..

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A po co chcesz trzymać w sesji wszystkich użytkowników?

co do problemu.. nadpisujesz index user za każdym obrotem daj $_SESSION['user'][]
komentarz 11 lutego 2017 przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)
http://sandbox.onlinephpfunctions.com/code/27a804dce799af160ebb200f4495b5b2f2ad4d13

Tutaj też nie pyka, co ja tam źle robię? :c bo już pomysłów nie mam
komentarz 11 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sądzę, że to w ogóle nie chodzi o sesje a coś innego.. pokaż cały kod..

nie masz pojęcia o podstawach. Dlaczego w tym kodzie przypisujesz ['user'] skoro nie ma w ogóle takiego indexu? przecież to są zwykłe liczby od 1-10.. patrz mój kod.
komentarz 11 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja z kolei sądzę, że kolega próbuje wyświetlić echem tablice, co jest niemożliwe. Ty użyłeś print_r(), dlatego działało. I to cały problem.
komentarz 11 lutego 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
@Arek, nie o to chodzi.. jego ostatni post to faktycznie problem z indeksem, dlatego napisalem, że nie ma pojecia o podstawach.. ale jego pierwotny problem to błąd

[] operator not supported for strings

a to nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem tylko przypisywaniem.

Tym błędem będzie jeżeli do zwykłej zmiennej niebędącej tablicą będziemy próbowali odwołać się jak do tablicy np

$zmienna='string';

$zmienna[]='string2';
komentarz 11 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ok, chyba za szybko zapoznałem się z tematem i nie zinterpretowałem dokładnie wszystkiego, sorki za wtrącenie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2022 w C i C++ przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w C i C++ przez Daim123 Użytkownik (530 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...