• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim wieku zaczeliscie sie uczyc programowania?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
2,821 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Offtop przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
W jakim wieku zaczeliscie sie uczyc programowania? Pozdrawiam :)
3
komentarz 11 lutego 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jaki jest cel zadawania tego typu pytania?
komentarz 11 lutego 2017 przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
Czysta ciekawosc :)

20 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
20 lat :)
komentarz 12 lutego 2017 przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
I jak rozwinela sie twoja sciezka zawodowa? Pracujesz jako programista?
+4 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez tungu Początkujący (280 p.)
43 lata. C na avr. Wcześniej (20 lat temu) Pascal 7.0 tylko liznąłem kilka pierwszych stron. Stary już jestem a niezbędna jest systematyczność. Stąd kłopoty, bo zawsze coś innego odciąga.
komentarz 11 lutego 2017 przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
Pracujesz jako programista czy w jakims innym zawodzie?
komentarz 12 lutego 2017 przez tungu Początkujący (280 p.)
chyba najbliższe prawdzie jest stwierdzenie, ze jestem mechatronikiem.
komentarz 12 lutego 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Przydaje sie programowanie w C w zawodzie? czy wszystko robicie na PLC? Pytam bo jestem na profilu technik mechatronik i jakos do tej pory nie mielismy zajec z programowania czym jestem w sumie zawiedziony bo poszedlem na ten profil z mysla ze kiedys bede robil od podstaw jakies sterowniki albo programowal automatyke przemyslowa.
komentarz 12 lutego 2017 przez tungu Początkujący (280 p.)
Jeśli chcesz robić sterowniki, to musisz iść na elektronikę. Jeśli programować sterowniki to wystarczy technik ale musisz znać języki: ladder, FBD itd oraz C. Simatica inaczej się programuje niż LOGO! - pamiętaj o tym. Wszystkiego i tak nie ogarniesz, więc na czymś musisz się skupić. A C jest podstawą podstaw w przemyśle. W konkretnym zakładzie będziesz się uczył pod konkretne sterowniki i ich środowiska programistyczne, ale bez znajomości podstaw (czyli C) będzie Ci bardzo ciężko. Znając C będziesz mógł z łatwością przebranżowić się na dowolny język sterowników. A tak od siebie, to po prostu kup sobie używane, z demontażu, różne sterowniki PLC. I programuj je sobie w domu po godzinach. To wciąga - i procentuje na przyszłość. I to bardzo. Po tym będziesz już znał kilka środowisk a sterowniki będziesz mógł sprzedać.
+3 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
14 lat
komentarz 12 lutego 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Ja zaczalem chyba tez od C++ albo od php nie pamietam.

Pamietam tez ze moje zupelne poczatki to byly takie ze jadajac autobusami sobie w jakiejs tam aplikacji na androida za pomoca javascryptu wysweitlalem helloWorld albo tworzylem jakies przyciski itp.
+3 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez azybad Mądrala (5,500 p.)
Zacząłem o nauki HTMLa jakoś w wieku 11 lat, póżniej C++ w wieku 12 lat i tak się to rozwinęło :) Miałem lekką przerwę, chyba pół roku, bo za nic nie mogłem zrozumieć programowania obiektowego, w końcu jednak przebrnąłem, zrozumiałem :)
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Myślę że był to basic na c64 jak miałem 7-8lat
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Ja w wieku 11 lat zacząłem się uczyć Batcha, rok później zainteresował mnie C++, a później nadszedł czas na strony internetowe.
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Pascala w wieku 13 lat, potem nowego Pascala w Borland Delphi bo C++ mnie przerażał. Następnie HTML i paru innych.
Problem w tym, że nie przysiadłem nad żadnym na dłużej.
Dopiero w wieku 34 lat przyszedł czas na C#
+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Ja zacząłem w wieku 23 lat od PHP oraz bazy danych >MySQL. Potem był html i css. A teraz jestem w trakcie nauki javascript.
komentarz 12 lutego 2017 przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
Pracujesz jako programista?
komentarz 29 czerwca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Nie do końca chociaż też w branży IT. Programuje na zlecenia znajomych itp.
+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez Piotr Lis Obywatel (1,310 p.)
edycja 21 lipca 2018 przez Piotr Lis
14 lat, teraz mam 15 i coraz bardziej się wciągam, uzależniony jestem już...
komentarz 12 lutego 2017 przez Piotr Lis Obywatel (1,310 p.)
[C++]
+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2017 przez niezalogowany
Ja zaczynałem w XX wieku.
+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2017 przez Leszek W Początkujący (260 p.)
Ja zacząłem od C++ jak miałem coś koło 35 lat. Teraz jeszcze staram się ogarnąć PHP HTML, CSS i SQL.

Ale wszystko czysto hobbystycznie. Trochę za późno by zawodowo pójść w tym kierunku. Gdyby można było cofnąć czas, zaczął bym naukę programowania (i angielskiego) od najmłodszych lat. Im wcześniej tym lepiej. Jakieś wrodzone predyspozycje, zdolność logicznego myślenia, inteligencja też są ważne, ale najważniejsze to przyswajanie wiedzy i miłość do tego co się robi.
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Rok temu (18 lat). Przez ten czas ogarniałem przede wszystkim C++ ale zadecydowałem, że pójdę w stronę web-devu i od niedawna uczę się podstawowego front-endu :)
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
Kiedyś dawno temu jak miałem z 15 lat to próbowałem liznąć c++, z takiej żółtej okropnej książki "programownie w językach c i cpp z wykrzystaniem pakietu borland" :D no i odpadłem na długi czas. W wakacje do tego wróciłem (23 lata mam), jestem na pierwszym roku niestacjonarnej informatyki. :D
Sam uczyłem się c++ od wakacji, na studiach poznałem pythona, a teraz uczę się javy i chyba mi najbardziej "pasuje".
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2017 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Jak dobrze pamiętam to w wieku 14 lat (oczywiście gdy natrafiłem na kursy Zelenta). Zaczęło się od C++, obecnie programuję w Javie(Android i LibGDX) oraz trochę w Pythonie(2.7 póki co).
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
edycja 11 lutego 2018 przez marcin99b
Przez przypadek odkopałem to pytanie, ale myśle że fajnie będzie, jak też odpowiem

Pierwsze próby zainteresowania sie tym (Batch i te sprawy) - końcówka 15 lat
Normalne języki - 16 lat

Pamiętam że moje początki były oparte o HTML+CSS, bo jedyne o czym słyszałem to html i C++ (c++ wydał mi sie trudny więc postawiłem na html)

Po jakimś czasie spróbowałem C++ i się zniechęciłem, dopiero po kilku miesiącach przy projektach HTML+CSSpotrzebowałem JS... a po nim zaczęło mnie ciekawić jak wygląda pisanie w innych językach

Zatrzymałem sie na C# z którym spędziłem ponad pół roku, później spróbowałem PHP które wciągnęło mnie na blisko pół roku... i myślałem że przy tym zostanę, bo nagle zacząłem dostawać oferty pracy
Jednak znajomy chyba nawet nieświadomie zachęcił mnie do spróbowania powrotu do C# i...
Jednak się wciągnąłem, troche inaczej pokierowałem swoją naukę, szybko dużo się nauczyłem i... tak grzebę w tym C# dalej (wróciłem do niego trochę ponad pół roku temu)

Moja historia w skrócie
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
16/17 zaczynajac od C++,ale w chwili obecnej mam pi ad rok przerwy, wiec poprogramowalem moze z 7 miesiwcy w c++, troche malo, ale wroce jeszcze, bo mam juz projekt. Oprocz tego w wieku 18 pascal w szkole i obecnie zabiera mi duzo czasu jeden z programow, ale gdy go skoncze, zaczynam czytac ksiazke C++
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
11 lat - HTML później oczywiście CSS, ale nie chciałem uczyć się JS i PHP, więc w wieku ~12 lat przeszedłem na c++
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Ja w wieku 12-13 lat.

Unity 3D i C#, a później też php.
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
~11 lat > C++

Przerwa na jakieś pół roku; 3/4 zapomniane

koniec 11lat > batch

12 lat > HTML, CS, JS, PHP, SQL

12 lat > Java (kocham ten język)

12 lat > C++ (teraz w nim siedzę)
komentarz 11 lutego 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Nie źle skaczesz po tych językach.
komentarz 11 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Musiałem wybrać co i pasuje @Szycha
–1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Każdy wiek jest odpowiedni.

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 1,263 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Inne języki przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 15 lutego w HTML i CSS przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
6 odpowiedzi 1,874 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2015 w Offtop przez Kimi Bywalec (2,050 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...