• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internetowy kurs JAVA

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
9,166 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w Java przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
Witam, zbliżające się wakacje są dla mnie motywacją do poszerzenia choryzontów. Chciałbym wykorzystać wolny czas jak najbardziej efektywnie. Ale do rzeczy.

Obecnie umiem już co nieco programowania webowego (html, css, js, jq, php). Przez wakacje chciałbym nauczyć się podstaw Javy. Chciałbym prosić o wklejenie tutaj odnośników do wartościowych kursów właśnie tego języka. Z javą nie miałem jeszcze do czynienia, więc chciałbym, aby były to kursy od podstaw (od samego przygotowania środowiska). Mogą to być kursy czystej javy lub androida. Zarówno płatne jak i bezpłatne. Najlepiej w języku polskim, ewentualnie po angielsku. Mogą to być filmiki na yt, lub całe serwisy poświęcone zagadnieniu, ewentualnie ksążki (chociaż raczej nie prferuje nauki programowania z książek). Świetne byłyby również interaktywne kursy (coś na wzór codeacademy.com z tym, że nie uczące języków webowych, a javy). Chciałbym, żebyście polecali TYLKO SPRAWDZONE kursy.

Mile widziane będą również konstruktywne komentarze z poradami dla początkującego, na temat wszystkiego co mogłoby mi się przydać, od tego jaki sprzęt potrzebuje, przez oprogramowanie (środowisko), kończąc na błędach, których powinienem unikać.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
wybrane 1 stycznia 2016 przez robert9620
 
Najlepsza

Na początku korzystałem z JavaStart.pl jednak muszę stwierdzić, ze przeszła renowację i teraz kursy są płatne.

Najwięcej nauczyłem się z anglojęzycznych stron:

Książki, które zakupiłem to:

Ich jedyną wadą jest brak informacji o Java 8. Nie uważam, że są to książki "must have".

IDE, z którego korzystam to Eclipse (istnieje jeszcze Net Beans i IntelliJ IDEA).

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ja osobiście podszedłem do tego wszystkiego bardzo niestandardowo, a zarazem efektywnie. Kupiłem książkę Thinking in Java (przyzwoita, ale są lepsze i nowsze pozycje), przeczytałem do około 1/4, po czym odstawiłem ją na półkę. Zamiast wałkować teorię, zabrałem się za duży projekt na Android, gdzie chcąc nie chcąc musiałem wyszukiwać informację jak zaimplementować to czy tamto w Javie. Źródła dowolne. Google jest tak dobrym narzędziem, że jeśli wiesz czego szukasz, na pewno to znajdziesz.

Nie polecam tego każdemu. Thinking in Java na początku traktuje o funkcjonowaniu Javy głównie w oparciu o C++, na niedociągnięciach którego była tworzona. Pierwsza część książki daje solidny obraz możliwości Javy, a jest uboga w kod, co według mnie jest bardzo przyjemne. Znając jako tako C++ i mając (bardzo małe, ale jednak) doświadczenie w większym projekcie nie miałem żadnych problemów z tym językiem, wręcz go pokochałem.

Gdy któryś znajomy chce rozpocząć przygodę z tym językiem nie potrafię odpowiadać gdzie się o czymś dowiedziałem. Po prostu wiem. Trochę z książki, trochę od Derka Banasa(youtube), trochę z oficjalnej dokumentacji... Ogólnie staram się zachwalać ten sposób nauki, ponieważ żaden poradnik nie nauczy cię wszystkiego.

komentarz 23 maja 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
Wiem, że najwięcej nauczę się na projektach, jednak zanim do nich przystąpię chciałbym mieć podstawy. Wiedzieć jak język działa, a dopiero później przejść do rzeczywistych zastosowań. Nie ma sensu pisać dużego projektu nie wiedziąc np. jak działa pętla for. Najpierw trzeba mieć jakieś fundamenty i na nich budować naprawdę. Dlatego bardzo chciałbym jakiś najlepiej interaktywny kurs.
komentarz 23 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Aa, myślałem że coś tam już klepałeś. Ze swojej strony polecę ci podszkolenie angielskiego i uczenie się wszystkiego po angielsku. Po tygodniu / dwóch będzie to już łatwe. A) Nie będziesz narzekać na brak kursów po polsku. B) Nie stracisz czasu na naukę słów i pojęć po angielsku w przyszłości. C) Unikniesz kompromitacji w stylu 'jak działa zbieracz śmieci w Java?' D) Pracownikowi bez znajomości angielskiego pensję obcina się co najmniej o połowę.

Co do kursów, google. Pierwsza strona na jaką trafiłem bardzo dobrze przedstawia to podstawy. Gdybym znów zaczynał, to bym z niej na pewno skorzystał.

http://www.javabeginner.com/
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ponoć niezłe są kursy z javastart.pl

Ja sam w javie jestem zielony, ale sam zacząłem się niedawno zagłębiać w lekturze: http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm

A gdy ją poznasz to: http://helion.pl/ksiazki/java-techniki-zaawansowane-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javtz9.htm

Książki bardzo ciekawe, ale pisane w taki sposób, że musisz znać już jakiś język programowania. Innych kursów niestety nie znam :( Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 718 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2015 w C i C++ przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 648 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,863 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...