• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szablony funkcji - błąd

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w C i C++ przez Token Nowicjusz (200 p.)

Witam, mam taki oto kod:

//hpp
template<class T>
bool drawCollection(std::vector<T> *collection);

//main
scene->drawCollection<float>(&vec); // std::vector<float> vec

i wyskakuje taki błąd:

Severity    Code    Description    Project    File    Line    Suppression State
Error    LNK2019    unresolved external symbol "public: bool __thiscall mv::Scene::drawCollection<float>(class std::vector<float,class std::allocator<float> > *)" (??$drawCollection@M@Scene@mv@@QAE_NPAV?$vector@MV?$allocator@M@std@@@std@@@Z) referenced in function _main  


dodam, że metoda drawCollection jest pusta, nie mam pojęcia co zrobić z tym unresolvedem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
wybrane 10 lutego 2017 przez Token
 
Najlepsza
Jest pusta tzn. jest zdefiniowana, ale nie zwiera żadnych instrukcji czy istnieje tylko deklaracja? Anyway - ciało musi być i musi być w pliku hpp. Musi, bo template jest tylko templatem, a kompilator musi utworzyć konkretną funkcje na etapie przetwarzania headerów.
komentarz 10 lutego 2017 przez Token Nowicjusz (200 p.)
to dlaczego jak w vs generuje sobie ciało funkcji to pojawia się automatycznie w .cpp?
komentarz 10 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie wiem, u mnie VS (2015 community) to ogarnia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w C i C++ przez nik Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w C i C++ przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w C i C++ przez Sic Dyskutant (8,510 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...