• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lenovo ideapad 100-15IBD problem z napędem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,015 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez xxlenovoxx Nowicjusz (120 p.)
Mam laptopa Lenovo ideapad 100-15IBD z windowsem 10. Problem jest taki, że nie ma on napędu, tzn. ma miejsce na napęd, ale fizycznie go tam nie ma. Czy ktoś mi podpowie jaki napęd na USB powinnam kupiić, aby był od kompatybilny z windowsem 10?
Bo szukałam po sklepach i znalazłam tylko kompatybilność z windowsem 8. Bardzo proszę o pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Najlepiej podejdź do najbliższego serwisu który zajmuje się sprzedażą wspomnianych przez Ciebie napędów.

Sądzę że "problem" zostanie szybko rozwiązany.

Fachowcy zapewne zainteresują się tym miejscem na napęd którego nie ma, a o którym piszesz.Powiedzą że na USB nie widzą problemu.Zakupisz,jak będziesz widziała że to wszystko zadziałało.Nie widzę,nie ma problemu.

Pytanie jest inne,dlaczego w miejscu w którym powinien być ten napęd,nie ma go?

Pozdrawiam :)
komentarz 10 lutego 2017 przez xxlenovoxx Nowicjusz (120 p.)
Sprawdzałam w internecie, że ten model laptopa powinien mieć napęd, a go nie ma, jest tylko jakby taka plastykowa "zaślepka', której nie da się otworzyć.
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2017 przez niezalogowany

W środku jest złącze Slim SATA, a nie USB. 

W manualu na 64 stronie jest lista montowanych napędów w tym modelu:

12 ODD, 9.0 Rambo, HLDS GUC0N 9.0mm Slim Tray Rambo ODD 5DX0F85915 **

12 ODD, 9.0 Rambo, HLDS GUE0N DVD RW 5DX0J46488 **

12 ODD, 9.0 Rambo, PLDS DA-8A6SH 9.0mm Slim Tray Rambo ODD 5DX0F86404 **

12 ODD, 9.0 Rambo, PSN UJ8HC 9.0mm Slim Tray Rambo ODD 5DX0G86787 **

12 ODD, 9.0 Rambo, TSST SU-228GB 9.0 Rambo ODD 5DX0H14227 **

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideapad_100_15_ibd_hmm_201508.pdf

 

Niektóre z nich są dostępne w popularnym serwisie aukcyjnym. Ewentualnie inny, znowu cytując manual:

Optical drive Internal, 9.0mm&Dummy ODD

...zwykły, wewnętrzny 9 mm napęd do laptopów.

Co do kompatybilności - nie musi być nalepki "Windows 10", system i tak znajdzie sterownik do tego napędu. Praktycznie każdy czytnik DVD będzie działać w W10.

komentarz 10 lutego 2017 przez xxlenovoxx Nowicjusz (120 p.)
A jeśli chodzi o zewnetrzne napędy?

Nie muszą mieć kompatybilności z windowsem 10, żeby działy?

Jesli zakupię zewnętrzny napęd obojętnie jaki to będzie mi działał?
komentarz 10 lutego 2017 przez niezalogowany
Większość zewnętrznych napędów to urządzenia plug & play, a jeśli jest inaczej, to na stronie producenta jest dostępny sterownik.

Te z kompatybilnością z W8 niemal na 100% będą działać również z W10.
komentarz 10 lutego 2017 przez xxlenovoxx Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję bardzo za pomoc. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt
pytanie zadane 12 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Szczepard Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,781 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...